Musul Tek Tek Teröristlerden Arındırılıyor
 DEAŞ Zulmü altında olan hayat mücadelesi veren Musul halkının kurtarılacak açıklamaları yapan General Necmi Cuburi en kısa zamanda nasıl Kent merkezine gireceklerini söyledi. Irak ordusu tarafından kurtarılan köylerdeki siviller çatışma bölgesinden askeri ve diğer araçlara binerek diğer bölgelere aktarılıyor.

Hud ve Kani Haram köylerinin geri alındığını hatırlatan Cuburi, "Ebehir ve Lezzake köyleri de Irak ordusu ve Aşiret Güçleri tarafından kurtarıldı." bilgisini paylaştı.
Musul'un güneyinde daha önce Hud ve Kani Haram köylerinin geri alındığını hatırlatan Cuburi, "Ebehir ve Lezzake köyleri de Irakordusu ve Aşiret Güçleri tarafından kurtarıldı." bilgisini paylaştı.Musul'un güneyindeki Mahmur ilçesinde yer alan Dibege Çadır Kampı'na sevk edilecek iç göçmenlerin, ilk önce güvenlik soruşturmasından geçirileceği ve daha sonra söz konusu kampa gönderileceği kaydedildi.Diğer yandan Irak ordusunun en çok askeri yığınak yaptığı ve 24 Ağustos'ta DEAŞ'tan temzilenen Kayyara kasabasında yer alan petrol kuyuları yanmaya devam ediyor.Yanan ham petrol hava kirliliğine neden oluyor.
 
 
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×