15 Kasım 2016 Salı 22:37
Kurtlar Vadisi Darbe filmi ne zaman çekilecek?

Kurtlar Vadisi Darbe ne zaman çıkacak, çekimleri ile ilgili  şok detaylar.. Yapımcı Pana Filmin, Kurtlar Vadisi Darbe filmini çekeceğini belirtmesi gündeme bomba gibi düştü. Pana Film, resmi twitter hesabından 15 Ağu 2016 tarihinde sabah saat 07:44'te paylaşılan twitte "15 Temmuz darbe girişimini dizi ve sinema filmi olarak yansıtmamızı arzulayan kamuoyunun yoğun isteğini değerlendiren şirketimiz KURTLAR VADİSİ DARBE sinema filmi yapmaya karar vermiştir" denildi. 

Yapımcı Pana Film, Kurtlar Vadisi Darbe filminin komuoyunun yoğun ısrarları nedeniyle çekilmesine karar verildiğini açıkladı. Ancak sinema filmin ne  zaman çekileceği konusunda her hangi bir açıklamada bulunulmadı. 2003 yılından beri izlenme rekorları kıran dizinin daha önce çekilmiş; Kurtlar Vadisi Filistin ve Kurtlar Vadisi Irak gibi yapımlarıda bulunuyor.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Televizyon tarihine adını yazdıran Kurtlar Vadisi, ekibinin 15 Temmuz darbe girişimi ele alacağı bir film çekmesi herkesin dikkatini yapımcı firmaya çekti. Yapılan bu duyurunun ardından gelen twitlerde kurtlarvadisidabe.com alan adının darbe girişiminde iki ay önce 18 Mayıs 2016 saat 15:50'de alan adı kaydı yapan bir firmadan yapımcı firma adına tescil ettirildiği ortaya çıktı. 

MARKA TESCİL BAŞVURUSU REDDEDİLDİ

Yapımcı şirket Pana Filmin çekeceğini duyurduğu "Kurtlar Vadisi Darbe" filmin marka tescili reddedildi. Yapımcı şirketin filmin alan adını iki ay önceden kaydettirmesi çoğu kesim tarafından oldukça tepki almıştı. Gelen tepkilerden dolayı yapımcı şirketin açıklama yapması istenmişti. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Ali Eyüpoğlu'nu arayarak bir açıklamada bulundu. Prof. Dr. Asan, patent başvurusunun Pana Film tarafından yapıldığını doğrularken aynı zamanda başvurunun da dün itibariyle iptal edildiğini açıkladığı belirtildi. 

Haberde Prof. Dr. Asan'ın o açıklamasınada yer verildi. İşte o açıklama;

"Ali Bey, yazınızı okudum. Bir konuda bilgilendirmek için bizzat kendim arayıp, konuşayım istedim. Pana Film'in 'Kurtlar Vadisi Darbe' için yaptığı patent başvurusunu dün itibarıyla reddettik. Köşenizde kullandığınız belge, şirketin 24 Mayıs 2016 tarihinde bize online başvurusuna dair görüntü. 15 Temmuz'da yaşadığımız darbe girişiminden sonra '15 Temmuz' ve benzeri başvurular da yapıldı. Biliyorsunuz Türkiye'de OHAL var. O nedenle şirket kuruluşları dışında hiçbir başvuruyu değerlendirmeye almıyoruz. Online ortamda yapılan patent başvurularının kurumumuz tarafından değerlendirilme ve itiraz için askı süreçleri var. 'Kurtlar Vadisi Darbe'nin başvurusunu askıya dahi çıkmadan reddettik.” 

Son Güncelleme: 15.11.2016 23:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş