06 Ocak 2017 Cuma 11:21
KOSGEB Kredi Başvuruları Tavan Yaptı
 KOSGEB kobi'lere yönelik 0 faizli kredi ödemelerine ne zaman başlayacak merak ediliyor. KOSGEB ödemeleri için hangi bankalardan kredi çekilecek küçük işletmelere büyük yardım sağlayan faizsiz kredi ödemesi KOSGEB yarın başlıyor ödemelerin yapılacağı bankaların isimleri.

KOSGEB kredi başvurusu yapanlar için 15.000 KOBİ 26 Aralık Pazartesi gününden itibaren alınabilecek. 3 Eray taksitler halinde ödenecek olan 36 ay vadeli kredi için 10 günlük başvuru süresince KOSGEB'e ilk kayıt ve beyanname güncellemesi gerçekleştirildi. Krediyi almaya hak kazanan işletmelere ödenecek tutar ise yarından itibaren verilecek kredi verecek işletmeler için hangi bankalar tercih edildi merak ediliyor.

HANGİ BANKALARDAN ÇEKİLECEK?

 Destek başvurusu onaylanan KOBİ'ler, faizsiz kredi ödemelerini aşağıda verilen bankalardan alabilecekler. KOSGEB başvuruları onaylanmış olsa dahi, bankalar kredi verip vermeme ve onaylanan kredi miktarlarını değiştirme hususunda kendi inisiyatiflerini kullanma hakkına sahipler. Bankalara borcu olan, kara listede olan, sicili bozuk olan, SGK veya Vergi borcu bulunan esnaflar kredi alamayacaklar. Yine bankaya bugüne kadar herhangi bir beyanname vermeyen, banka ile arasında kobi kredisi çekmek için yapılmış bir ticari kredi anlaşması bulunmayan kişiler KOSGEB Faizsiz KOBİ Kredisi çekemeyecek. KOSGEB kredisi veren bankalar isimleri şöyle; - Akbank T.A.Ş. - Denizbank A.Ş. - Garanti Bankası A.Ş. - İş Bankası A.Ş. - QNB Finansbank A.Ş. - Halk Bankası - Vakıflar Bankası T.A.O - Yapı Kredi Bankası A.Ş. - KGF (Kredi Garanti Fonu)

 

Son Güncelleme: 06.01.2017 11:24
Yorumlar

Google+'da Paylaş