26 Ekim 2016 Çarşamba 14:21
İş-Kur Kayıt Olma-İŞKUR'a kayıt yaptırmak için neler gerekir?
Işsizliğin her geçen gün arttığı günümüzde İnsanlar bir umut kapısı olarak İŞKUR'un kapısını çalıyor iş arayanların üye oldukları ve sıklıkla kontrol ettikleri İŞKUR herkese iş bulma konusunda yardımcı olmaya çalışmaktadır.İşsizlik sorununu gidermek için devletin hizmete sunduğu İŞKUR Kurumu ile sizde başvuruda bulunarak Dilediğiniz işte çalışma imkânına sahip olabilirsiniz.

İŞKUR'a Üye olduktan sonra kaydolduğunuz sistem size uygun iş fırsatlarını belirlemektedir ve tarafınıza bildirildikten sonra girşiminizi yaparak İşe başlama imkanı sunmaktadır.Hherkes tarafından merak edilen İşkur'a kayıt nasıl olur, İşkur kayıt hizmetleri nelerdir, İşkur'a kayıt olmak ücretli mi ,ücretsiz mi gibi soruların cevabını sizler için sayfamızı hazırladık.

İşkur kayıt olmak ücretlimi?

Devlet tarafından vatandaşın hizmetine sunulan iş imkanı sağlayan İŞKUR tamamen ücretsiz olup herkese iş bulma yönünden yardımcı olan bir kuruluştur.İŞKUR'a internet üzerinden kayıt olabildiği gibi direkt İŞKUR müdürlüklerinden ve kayıt yaptırılabilir.

İŞKUR KAYIT OLMA

Yukarıdaki bağlantı yardımı ile İşkur'a başvurmak isteyenler açılan sayfada gelen sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra gelen ekrandaki bilgileri doldurmak gerekmektedir. İşkur'a kayıt olurken istenen bilgiler hemen hemen bir cv de istenen bilgilerdir.

Açılan ilk ekranda Adınız soyadınız, TC Kimlik Numaranız ve doğum tarihiniz istenecektir. bu bilgileri girdikten sonra altta kutucukta yazan numarayı da girmeniz durumunda ileri yazısını tıklayarak diğer bilgileri doldurmaya başlayacaksınız.

İşkur başvurusunda istenilen bilgiler ne tür bir iş aradığınız, eğitim durumunuz, en son çalıştığınız yerler ve sizinle ilgili bilgiler istenmektedir. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuzda sistem size yönelik işleri size iletmeye başlayacaktır.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş