29 Kasım 2016 Salı 11:29
İnternetten Emekli Maaşı Sorgulama ve Hesaplama
 Emekli maaşlarını sorgulamak Artık internet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor .Emekli maaşı sorgulamak için kurumlara gitmek yerine teknolojiyi kullanarak internet ile online emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.Emekli maaşı hesaplama ve sorgulama işlemleri için gereken şey ise TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz olacaktır.

Devlet kurumlarından sorgulama işlemleri artık internet aracılığı ile daha kolay hale geldi eskiden olduğu gibi resmi kurumlarda kuyruklara girmek yerine interneti kullanarak birçok sorgulama işlemini kolaylık ve yapabiliyoruz.Gelişen teknolojiye kayıtsız kalmayan kurumlar vatandaşın ihtiyaçlarına cevap vermek adına yaşam kalitesini arttırarak hizmet sunmaya devam ediyorlar.

 başta sağlık alanında olmak üzere birçok alanda teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanmak hepimizin hakkı belli bir hizmet yılı doldurduktan sonra her çalışan vatandaşın emekli olabilme hakkı bulunmaktadır .Bu hakka sahip olmak için kimi zaman şartlar değişik haller alabilir .Hizmet yılı artık primler zaman zaman düşebilir ya da artabilir emekli maaşınızı hesaplamak için önceden bağlı bulunduğunuz kuruma gitmeniz gerekirdi. Ancak online hizmetlerin hayatımıza girmesiyle birlikte zaman kaybı yaşaması önlemek için Online olarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz .Eğer siz de emekli maaşı hesaplama ve sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız edevlet şifreniz olması gerekmektedir. E-devlet şifresi almak için PTT şubesine gitmeniz gerekiyor .Böylelikle emeklilik maaşı hesaplama ve sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Maaşı Hesaplama ve Sorgulama işleminizi için ihtiyaç duyduğunuz e-devlet şifresini yetkililer sizlere başvurduğunuz gün içerisinde 2 tl karşılığında verecektir. Bu şifreyle beraber resmi e-devlet web sayfasına ulaşın bu erişimi de internet bağlantısı olan her akıllı cep telefonundan ya da bilgisayardan gerçekleştirmeniz mümkündür. Sağladığınız bu erişim sonrasında ise karşınıza açılacak olan sayfa sizleri tanıyabilme adına bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgiler T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz olacaktır. Bu bilgileri uygun boşluklara eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra aşağıda bulunan kimliğimi sorgula butonuna tıklayın. Ve yenilenerek açılacak olan sayfada e-hizmetler başlığına ulaşın sonrasında da Emeklilik Maaşı Hesaplama ve Sorgulama işlemine en uygun başlığa tıklayarak Emeklilik Maaşı Hesaplama ve Sorgulama işleminizi gerçekleştirin.

Son Güncelleme: 29.11.2016 11:30
Yorumlar

Google+'da Paylaş