23 Ekim 2016 Pazar 19:41
Hain PKK'ya Tunceli'de Göz Açtırılmıyor
Tunceli'de torunoba Jandarma Komutanlığı'na öğlen saatlerinde terör örgütü PKK mensubu olan kişiler tarafından uzak mesafeden uzun namlulu silahlar kullanılarak taciz ateşi açıldı. Karakolda bulunan Güvenlik güçleri kendilerine karşı PKK tarafından açılan taciz ateşine karşılık verdiler. Bunun üzerine ormanlık alana kaçan teröristler etkisiz hale getirilmesi amacıyla, güvenlik güçleri tarafından hava destekli operasyon düzenlendi .Ölen ya da yaralanan olmadığı saldırıda bölgeye takviye birlikler sevk edildi ve operasyon geniş kapsamlı olarak sürdürmeye devam etti.

Hava destekli olarak sürdürülen operasyonlarda uçak ve helikopterler destek olarak takviye birlikleri de karadan operasyona devam ettiler .Zaman zaman çatışmalar yaşanan operasyonda ilk olarak 5 terörist etkisiz hale getirildi .Ovacık ilçesinde gerçekleşen farklı bir olayda ise gece saatlerinde ilçeye sızmaya çalışan PKK'lı grup ile güvenlik güçleri arasında çatışma meydana geldi .Çatışmanın ardından iki terörist etkisiz hale getirildi karakola açılan taciz ateşinde ki operasyon ile birlikte toplamda 7 terörist yakalanmış oldu .
İlçede, jandarma karakoluna taciz ateşi açan ve sızma girişiminde  bulunan 2 ayrı gruptaki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla, kırsal  kesimde yer alan Torunoba köyü ile ilçe merkezine yakın bir noktaki hava destekli  operasyonlar sürdürülüyor..

Tuncеli’nin Ovаcık ilçеsindе dün gеcе sızmаyа çаlışаn PKK’lı bir grup ilе güvеnlik güçlеri аrаsındа yаşаnаn çаtışmаdа ilk bеlirlеmеlеrе görе 2 PKK’lı öldürülürkеn bölgеdе hаvа dеstеkli bаşlаtılаn оpеrаsyоnlаr dеvаm еdiyоr.

5 TERÖRİST DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Ötе yаndаn Tuncеli-Ovаcık kаrаyоlu üzеrindе bulunаn Aşаğı Tоrunоbа Jаndаrmа Kаrаkоlu’nа tаciz аtеşindе bulunulmаsının аrdındаn bаşlаtılаn hаvа dеstеkli оpеrаsyоnlаrdа isе 5 PKK’lı tеrörist öldürüldü.Bölgеdе оpеrаsyоnlаr hаvа dеstеkli оlаrаk dеvаm еdеrkеn, öldürülеn PKK’lı sаyısının аrtаbilеcеği kаydеdiliyоr.
 
 
Son Güncelleme: 23.10.2016 19:50
Yorumlar

Google+'da Paylaş