29 Kasım 2016 Salı 11:31
GBT Sorgulama-Online GBT sorgulama hizmeti
 Genel bilgi tarama sistemi sabıka kaydı belgesi sorgulama işlemleri nasıl yapılır ?Online GBT sorgulama hizmeti internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. E-devlet üzerinden GBT kaydı sorgulama işlemi ile sabıka kaydı belgesinin çıktısını alabilirsiniz.Merak edilen detaylar haberimizde aktarılmıştır.

 Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından kamu hizmetleri artık sanal ortamda Online olarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle de günümüz modern teknolojisinin yaşamın her noktasında etkin biçimde kullanılan internet altyapısı kamu alanında da etkin biçimde kullanılıyor. İnternet ortamı üzerinde yer alan kamu hizmetleri de yoğun ilgi gördükçe internet altyapısında kamu hizmetleri de çok daha geniş kapsamlara ulaşmaya başladı. Bu çerçevede günümüzde vatandaş internet ortamı üzerinden GBT kaydı sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

GBT – SABIKA SORGULAMA İÇİN 

YARGITAY DOSYA SORGULAMA İÇİN 

Her geçen gün büyük bir hızla teknolojinin ilerlemesi hayatımızı daha da kolaylaştırmaya devam ediyor. GBT kaydı sorgulama işlemi ile kamu kurumlarında vakit kaybetmeden dakikalar içerisinde bilgi sahibi olabiliyorsunuz.İnternet ortamı üzerinde yer alan sanal devlet Portalı edevlet ile birçok hizmet ayağınızın altına veriliyor .

İnternet ortamı üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-Devlet sistemi içerisinde Adalet Bakanlığı tarafından hizmete açılan GBT kaydı sorgulama hizmeti bulunuyor. Vatandaşlar bu şekilde Adalet Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Genel Bilgi Tarama (GBT) sistemi çerçevesinde var olan tüm adli kayıt bilgilerini öğrenebilme şansına sanal devlet portalı e-Devlet sistemi GBT kaydı sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilme şansına sahip olabiliyor.

Adalet Bakanlığı’nın e-Devlet portalı sistemi üzerinde yer alan ‘Adli Sicil Kaydı Sorgulama’ ekranından GBT kaydı sorgulama işlemi sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme şansına sahip olabildiği gibi vatandaşların öncelikli olarak e-Devlet kimlik doğrulaması gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor. Bu çerçevede vatandaşlar sabıka kaydı sorgulama belgesi gibi pek çok resmi işleminde gereksinim duyabilmekte olduğu evrakı e-Devlet sisteminde GBT kaydı sorgulama ekranı yaygın olarak kullanılıyor.

 

Son Güncelleme: 29.11.2016 11:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş