14 Kasım 2016 Pazartesi 23:18
Findex Kredi Notu Sorgulama-Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notunun kaç olması gerektiğini merak edenler için hazırladığımız haber turumuzda gerekli bilgileri bulacaksınız .Bildiğiniz gibi bankaların bize sunduğu hizmetlerin arasında krediler yer alıyor.Krediler konut kredisi taşıt kredisi ihtiyaç kredisi gibi farklı kategorilerde sıralanmaktadır.

Kredi çekebilmek için bankaların bizden istediği Şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar arasında kredi notumuzu yüksek olması büyük önem arz ediyor .Peki kredi notu ve kredi çekebilmek için kredi notum uzun kaç olması gerektiği hakkında bilgi sahibi misiniz eğer bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız haberimizin devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hayat şartları her zaman istediğimiz gibi yayında gitmeyebilir bazen nakite sıkıştığımız zamanlarda bankalardan kredi çekmek zorunda kalabiliriz .Bankaların bize sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden birisi olan bu krediyi çekerken kredi notunu ihtiyaç  duyuyoruz. Peki kredi notu kaç olmalıdır işte detaylar.

Her ne kadar krediler bizlere bankanın sunmuş olduğu kolaylık olsa da ileride Biz iyi olmasını istemiyorsak gereksiz faizlerden ve borçlardan kaçınmalıyız. Kredi borcunu öderken oldukça dikkatli ve hassas davranmalıyız kredi çekerken kendi bütçemizi aşmayacak miktarda ve kazandığımız ücretle doğru orantılı şekilde davranmak bize üstesinden gelemeyeceğimiz borçlardan ve faizlerden koruyacaktır .Aksi halde o diyemeyeceğimiz borçların altına girerek damımıza daha da kötüye çekebiliriz.

  Kredi notu, bizim daha önceki işlemlerimizde bankaların vermiş olduğu ve kişinin riskini belirleyen not olarak açıklanabilir. Kredi notu 0-1900 puan arasında verilmektedir. Bu puanlara değinmemiz gerekirse, 0-699 en riskli, 700-1099 orta riskli, 1100-1499 az riskli, 1500-1699 iyi ve 1700-1900 çok iyi şeklinde sıralanmaktadır.Öncelikle tabi ki 1700-1900 arasında bir puana sahipsek daha önceki işlemlerde borcumuzu aksatmadığımız ve ödemeleri zamanında yaptığımızdan kredinin bize çıkması muhtemel olacaktır. Ama bunun dışında kredinin miktarına göre az riskli ve orta riskli puanlara da kredi çıkabilmesi mümkün olabilmektedir.

Yorumlar

Google+'da Paylaş