14 Kasım 2016 Pazartesi 16:22
EFT nasıl iptal edilir ?EFT iptal etmek Mümkün Müdür?

EFT nasıl iptal edilir ?EFT iptal etmek mümkün müdür bankalardan son transferi yapılırken bir bankadan başka bir bankanın hesabına para gönderiliyor .Buna EFT denilmektedir .Peki EFT işlemi yapıldıktan sonra nasıl iptal edilir merak edenler için bilgiler haberimizde.

 EFT yaptığınızda mesai saatleri içindeyseniz hesabınızdan anında yapılan EFT miktarınca para düşecektir. Tıpkı havalede olduğu gibi bu işlemi de geri çevirmenin bir yolu bulunmamaktadır.Ancak transfer edeceğiniz kişinin adını hesap numarasını bir bilgisini yanlış yazdıysanız para hesabınıza çıktıysa bile yanlış Bilgiden dolayı sizin hesabınıza geri dönecektir.

EFT farklı bankalar arası para gönderme işlemidir .İş Bankası'ndan Garanti Bankası'na para göndereceğiz de bu gönderme işlemini EFT nedir havale den farkı ise bankalararası bir merkezden yönetiliyor olmasıdır EFT için hava neden daha fazla ücret ödenir ancak bazı bankalar bu ücreti talep etmeyebilirler.

EFT nasıl  iptal edilir

EFT mesai saatleri dışında yapılıyorsa buna EFT denmez sadece EFT planlaması yapılır mesela EFT işlemi için haftasonu talimat verdiğinizde hesabınızdan kesinlikle para çekilmez pazartesi gününe kadar bu işlemin iptalini gerçekleştirmeniz mümkündür ancak hafta içi yaptığınızı EFT iptal etme durumu söz konusu olamaz

Son Güncelleme: 14.11.2016 20:10
Yorumlar

Google+'da Paylaş