29 Kasım 2016 Salı 11:25
E-Devlet Giriş!E-Devlet ne işe yarar?E-Devlet’e nasıl giriş yapılır?Şifre Nerden Alınır?
 Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren edevlet sistemi artık vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Eskiden kamu kurumları önlerinde gereksiz zaman kaybı harcamak uzun kuyruklarda beklemek yerine internet üzerinden kolaylıkla anlaşmalı kurumların verdiği hizmetlerden vatandaşlarımız yararlanabiliyor .E-devlet üzerinden işlemlerinizi edevlet şifresi ve TC kimlik numarası ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Zaman ilerliyor ve hayat bize her geçen gün yenilikler sunmaya devam ediyor.Bu yeniliklerin en başında ise devlet sisteminde internet üzerinden vatandaşı hizmet verilmesi yer alıyor.Resmi kurumlara gittiğinizde karşılaştırınız olumsuz faktörlerden dolayı zaman kaybı harcamak yerine internet aracılığı ile online sorgulamalarının yapabilmeniz mümkün oluyor.Kimi zaman acil olan resmi işlemler için mesai saatleri içinde o kurumda olmanız gerekir .Büyük şehirlerde yaşıyorsanız kurumlara ulaşım sağlamak hiç de kolay olmayacaktır. Adres bilgisine ulaşmak Yetkili biriyle muhatap olmak gibi sorunlar Ardahan'a gelmektedir. Gün geçtikçe Artan bu gereksinimlere yönelik Devletimiz bazı resmi kurumlar ile anlaşarak bu kurumların verdiği hizmetleri online olarak vatandaşlara edevlet kapısı üzerinden oluşturmuştur .E-devlet sistemi ile birçok kuruma giderek başvuruda bulunduğunu sonucu almak için tüm işlemleri artık tek çatı altında yapmanız mümkün olacaktır.

Edevlet sisteminde IMEI sorgulama olmak üzere ne zaman emekli olurum plakadan araç sorgulama SSK SGK sorgulama gibi birçok alanda sorularınıza cevap alabilirsiniz.E devlet sistemi sizlere günlük hayatta kolaylık sağlayan yaşam kalitenizi artırmayı amaçlar E-edevlet sistemini kullanmak için öncelikle edevlet şifresini ihtiyacınız olacaktır bunun için PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında edevlet şifresi alabilirsiniz .

Almış olduğunuz bu edevlet şifresi ile birlikte resmi edevlet sayfasına girerek sağ üst köşede sisteme giriş butonuna tıklayın. Sonrasında açılacak olan sayfada sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler ise T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresidir. Bu bilgileri uygun boşluklara eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sistemin sizleri tanıyabilmesi adına kimliğimi sorgula butonuna tıklayın ve e-hizmetler başlığı altında gerçekleştirmek istediğiniz işleme en uygun başlığı seçerek e-devlet üzerinden işleminizi gerçekleştirin.

Son Güncelleme: 29.11.2016 11:28
Yorumlar

Google+'da Paylaş