05 Aralık 2016 Pazartesi 22:57
Dolar bozduralım mı?
Yerel Haber Özel

Avrupa Euro değil, Dolar silahı ile saldırıyor! Geçen haftalarda dolar hızla yükselirken Merkez Bankası iki hamle yaptı bunlardan biri faiz oranlarını artırmak diğeri ise piyasadan 1.5 Milyar Dolar aldı. Bu iki hamle ile dolar düşüşe geçti ve dakikalar sonra Avrupa Parlamentosu toplandı. Toplantıda TürAkiye ile müzakereler dursun çağrısı yaptı ve dolar tekrar yükselişe geçti.

Dolara bir el müdahale etmiyor, ancak birileri doların seyrini değişitirecek alım satım hamleleri yapıyor. Türkiye ile müzakerlerin durdurulacağını duyan yatırımcı bunu hemen fırsata çeviriyor. Türkiye'deki parasına dolar almaya başlıyor. Daha sonra hükümet bir açıklama yapıyor bu kezde fırsatçı kişi dolarını satıyor ve parayı kazanıyor. Elbette bu işlemler nakit olarak değil sanal olarak yapılıyor. 

Ekonomi profesörü Emre Alkin'in dediği gibi dolar bozdurmanın pek kıymeti olmaya bilir, ancak İstanbul'da Ankara'da İzmir'de bir ayağı çukurda insanımızın ilerlemiş yaşına rağmen dolarla iş yapması insan olarak nedenli küçüldüğümüzün gözümüzün döndüğünün bir göstergesi değil mi? Cumhurbaşkanı sadece bizlere dolarınızı bozdurun dedi, ve bizde bozdurduk.. 

Hz. İbrahim ateşe atıldığında bir karınca ateşi söndürmek için su taşır, karıncaya taşıdığın su ile o ateşi söndüremezsin derler. Karınca ise tarafım belli olsun der! İmam-ı Şafi'ye sormuşlar; Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız? Demiş ki: "Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür." der..
Son Güncelleme: 05.12.2016 23:22
Yorumlar

Google+'da Paylaş