04 Aralık 2016 Pazar 10:53
Çipli Kimlik Kartlarının Dağıtımı Ne Zaman Başlıyor?
 Kimlik kartlarında ki yenilikler vatandaş tarafından merak konusu oldu. Yeni çipli kimlikler ne zaman dağıtılacak sorusu sıklıkla soğumaya başladı.Bu haberimizde sizlere çipli kimlik Kartlarına ne zaman dağıtılacağı ile ilgili merak edilenleri aktardık.

Yeni çipli kimlik kartları ne zaman verilecek sorusuna bu haberimiz ile yanıt vermek istedik çipli kartlar için uzman bir ekip uzun süredir itinalı bir çalışma gerçekleştiriyor.Milyonlarca insanın eline geçecek olan bu yeni kimlik kartı için test aşaması bitti. Hatta Burdur'da dağıtıma başlandı pilot ilde işleyiş ve süreç tamamlandığında sırasıyla bütün illerde dağıtılacak olan kimliklerin test süresi sona erdi.Yeni çipli kimlik kartlarının ücretleri ve merak konusu oldu kimlik kartını fiyatının ne kadar olacağı henüz kesin mail ancak konu ile ilgili araştırmalar yapılması bekleniyor.Yeni kimlikler 2016 yılında dağıtılması beklenirken 2017 yılına artacağı tahmin ediliyor internette aldığımız bir bilgiye göre her kimlik kartı için 18 TL ücret ödeneceği söyleniyor. 2017 yılı ile birlikte yeni kimlik kartlarına yavaş yavaş ülke genelinde geçileceği söylentiler arasında yer alıyor.

Avrupa standartlarında üretilen bu kimlikler birçok ülkede geçerli olacak ama ehliyetlerde de büyük geliştirmeler söz konusu olacak. Yeni çipli kimlik kart benzeri bir işleve sahip olacak ehliyetler birçok ülkede kullanılabilecek diyebiliriz. Bunun için yasal sorunların ortadan kalkması gerekiyor elbette!

Son Güncelleme: 04.12.2016 10:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş