09 Aralık 2016 Cuma 11:31
2017 Özel Hareket Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?PÖH Sözlü Mülakat ve Spor Ne Zaman?
 Her yıl Aralık ayında yapılan Özel Harekat Polis alımı için başvuru süresi tamamlandı ve adaylar resmi olarak başvuru işlerini bitirdiler. Şimdi birçok polis adayı sözlü mülakat ve yetenek sınavının ne zaman yapılacağı konusuna odaklandılar. İlk başvuru şartlarında KPSS den 60 ve üzeri  almak ve askerliğini tamamlamış olmak maddeleri yer almakta idi , Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine bu iki madde sonradan kaldırıldı . Şimdi başvuru yapan adaylar arasında yetenek sınavı kişilerin fark atabileceği en etkili yol olarak arşımıza çıkmıştır .

15 Temmuz olanları sonrasında meslekten atılan , tutuklanan polislerinde bulunması her yıl alınacak ihtiyaç olunan rakamın üzerinde zorunlu alımlarda bulunması adayların seçilme şansını arttırmıştır. İnternet üzerinden başvuru şartını taşıyan adaylar resmi olarak kayıtlarını yaptırdılar ve mülakat ile yetenek sınavının tairhinin açıklanmasını beklemeye koyuldular. İlgili sınav merkezleri ve tarihleri kurumun resmi internet sitesinde duyurulacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir

En az lise ya da dengi bir okuldan mezun olmak ya da ön lisans veya lisans açısından yurt dışında eğitim görüp Türkiye’de denkliği bulunmak.

Sınavın yapıldığı gün itibariyle 28 yaşını doldurmamış olmak yani 31 Aralık 1989 ve sonrasında doğmuş olmak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde yer alan gerekli şartları taşımak.

Silah taşıma ya da silahlı görev yapmaya hukuki engeli olmamak.

Türk Ceza Kanununa göre adayın kendisinin ve evli ise eşinin hapis cezasına mahkum olmaması.

Türk Ceza Kanununa göre adayın kendisinin ve evli ise eşinin affa uğramışsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ya da bu düzene karşı olan herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmamak.

Adayın kendisinin ve evliyse eşinin genelev, birleşme yeri gibi benzeri yerlerde çalışmamış ya da bulunmamış olmak.

Polis alımına başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye ya da yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan vermek.

Alkol, uyuşturucu gibi madde kullanımı nedeniyle tedavi görmemiş olmak.

Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmak.

Polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

Güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırmasının sonucu olumlu olmak.

 

Son Güncelleme: 09.12.2016 11:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş