17 Kasım 2016 Perşembe 11:25
2016 yılında işsizlik maaşına ne kadar zam yapıldı? 2016 işsizlik maaşı ne kadar olacak ?

2016 işsizlik maaşı ne kadar olacak ?2016 yılında işsizlik maaşına ne kadar zam yapıldı? İşsizlik maaşı nasıl hesaplanır? İşsizlik maaşı nasıl alınır ?2016 işsizlik maaşı almak isteyenler e kadar maaş alacaklarını merak ederken İşsizlik maaşı alabilmek için nereye başvuracaklarını ve hangi belgeleri ihtiyaç duyacaklarını da araştırıyorlar .işsizlik maaşı almak isteyen vatandaşların merakını gidermek amacıyla sayfamızda gerekli bilgiler aktarılmıştır.

İşten ayrılan binlerce kişi İşsizlik maaşı alabilmek için başvuruda bulunuyor işsiz kaldıktan sonra hayatını devam ettirebilmek için İŞKUR tarafından verilen işsizlik maaşına başvuru yapanların sayısı her geçen gün artıyor. İşsizlik maaşı alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir konuyla alakalı bilgileri sayfamızda sizler için hazırladık.

Işsizlik maaşı için başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra başvurunuz onaylanınca maaşınızın ne kadar olduğunu edevlet sisteminden öğrenmeniz mümkündür.Edevlet sistemine giriş yaptıktan sonra işsizlik durumunuzla ilgili bütün bilgileri öğrenebilir maaşının ne kadar olduğunu ekrandan görebilirsiniz.

 İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı alabilmek için kendi isteğinizin dışında işsiz kalmanız gerekmektedir .Aynı zamanda şten ayrılmadan önce 120 gün içerisinde primlerinizin ödenmiş olması gerekmektedir .Son 3 yıl içerisinde en az 600 günlük İşçi sigortası priminin ödenmesi şartı aranmaktadır. Eğer Sizler bu özelliklere taşıyorsanız ŞKUR'un internet sitesine giriş yaparak işsizlik maaşı başvurusunda bulunabilirsiniz ya da İŞKUR'a giderek işsiz kaldığınızı beyan edip işsizlik maaşı alabilirsiniz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş