02 Ekim 2016 Pazar 16:39
Sgk ve Bağkur Sorgulamaları Nasıl Yapılıyor
SGK Bağkur mükellefleri sorgulama işlemlerini artık kolay bir şekilde internet üzerinden edevlet şifresi ile yapabilmektedirler. edevlet kapısı SGK hizmetleri vatandaşın hizmetine sunulmuş büyük kolaylık sağlayan bir uygulamadır işte detaylar sizler için haberimizde aktarıldı.

SGK Türkiye'nin kamu kurum ve kuruluşlar arasında en çok tercih edilen kurumlar arasında yer almaktadır.Türkiye'de internet kullanımının yaygın hale geldiği herkes tarafından bilinmektedir. SGK internet altyapısını mükelleflerine sunarak hizmetleri daha aktif bir şekilde yürütmektedir .sosyal güvenlik kurumunun elektronik ortam üzerinden geniş kapsamlı bir SGK bulunuyor vatandaşlarımız teknolojiden yararlanarak internet ortamı üzerinden SGK Bağkur sorgulamalarını gerçekleştiriyorlar.

Sosyal Sigorta Kurumu mükellefleri ve Bağkur sigorta mükellefleri sigorta emeklilik işlemleri için e-SGK uygulamasını tercih ediyorlar Türkiye'de Sosyal Sigortalar Kurumu mükellefleri ve Bağkur sigorta mükellefleri hizmet dökümü bilgilerini alabilmek için SGK uygulamasını kullanarak internet üzerinden e-sgk işlemini tercih ediyorlar.

 SSK BAĞ-KUR sorgulama işlemlerini e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilmeleri için öncelikli olarak e-Devlet kimlik doğrulaması yapması gerekiyor. E-Devlet kimlik doğrulamasını gerçekleştiren tüm SSK sigortası mükellefleri ve BAĞ-KUR sigortası mükellefleri SSK BAĞ-KUR sorgulama işlemlerini ‘e-hizmetler’ sayfasındaki SGKuygulamalarında SSK mükellefleri ‘4A hizmet bilgisi’ ekranından, BAĞ-KUR mükellefleri ‘4B hizmet bilgisi’ ekranından sigorta hizmetlerini öğrenebiliyor.
Yorumlar

Google+'da Paylaş