21 Ekim 2016 Cuma 19:50
PÖH Alımları Ne zaman Yapılacak (Polis Özel harekat Personel Alımı)
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 10 bin polis özel harekat alımı  gerçekleştirilecek.Polis özel harekat başvurularının ertelenecek duyurusu yapılmıştı .Peki başvurular ne zaman yapılacak kesin tarihi açıklandı mı işte merak edilen detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından operasyonlarda görevlendirilmek üzere polis özel harekat alımı gerçekleştirilecek .Geçtiğimiz ay Sorunsuz şekilde Lisans mezunlarının başvuruları alındı .Ve duyuruları yapıldı Ancak bu ay yaşanan aksilikler ve teknik arızalardan dolayı bir türlü polis özel harekat alımı gerçekleştirilemedi .10 Ekim'de yapılması beklenen başvurular arızalardan dolayı 17 Ekim'e ertelendi .Ancak dün yapılan ir açıklamanın ardından başvuruların İlerideki bir tarihe ertelendiği ve bu tarih ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığı gözlemlendi. Başvuru yapmak isteyen adaylar polis özel harekat başvuruları ne zaman yapacağını merak ediyor.

Lise mezunu adayların polis özel harekat alımı başvurusu için bekleyişleri devam ediyor. KPSS şartı aranan ve en az Lisans mezunu olması gereken polis özel harekat adayları için şimdi KPSS kaldırıldı ve en az lise mezunu olmaları yeterli görüldü.

Başvuruların açılması ile eski PÖH başvurularına oran ile kat kat daha fazla adayın başvuru yapması beklenmektedir. Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı duyuruda henüz başvuru tarihi hakkında bir açıklama yapmadı.İlerleyen zamanlarda net bilgi elimize ulaştığında bilgilendirme yapılacaktır.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş