29 Ekim 2016 Cumartesi 19:39
Memurların Mesai Ücretleri Belli Oldu. Hangi Memur Ne Kadar Mesai Ücreti Alacak
Memurların mesai ücretleri belli oldu.Peki hangi makam ne kadar alacak? Merakınızı gidermek için haberimize göz atmanız yeterli olacaktır.İşte ayrıntılar…
Memurların fazla mesai ücretleri belli oldu. 2017 yılında mesai ücretleri 9 kuruş artarak 1 lira 83 kuruş olacak. Fazla mesai ücretleri makamlara göre değişiklik gösteriyor.
Kısa bir süre önce kamuda çalışan memurların mesai saatleri dışında fazla çalışmaları sonrasında alacakları fazla mesai ücretleri belli oldu. Mesai  ücretleri her makama göre farklılık göstermekte.

Memurların saat başı mesai ücretleri Merkezi yönetim Bütçe tasarısı verilerine göre yeni yılda yüzde 5.2 artarak ,daha önce 1 lira 74 kuruş olan saat başı mesai ücreti 1 Ocak  2017 tarihinden itibaren 1 lira 83 kuruş olarak uygulanacak. Makamlara göre de saat başı fazla çalışma ücreti bakanlıkların özel kalem müdürlüklerin de çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati, genel müdürlüklerin merkez  teşkilatlarında görevli şoförlere de 2017 yılında 60 saati geçmemek kaydıyla 1.83 lira yerine 1.93 lira saat başı fazla çalışma ücreti verilecek.
2017 yılında memurların alacakları fazla mesai ücretleri her makam için aylık 450 saati geçmemek üzere ;Kurul Başkanı,genel müdür ve daha üst birim yöneticleri,strateji geliştirme başkanı,vali, general ve amiral rütbesine haiz olmak kaydıyla Genelkurmay başkanlığı ,Milli Savunma Bakanlığı ,kuvvet komutanlıkları ile jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri ,rektör,büyükşehir ve il belediye başkanları ile birlikte çalışan personel de ayda 90 saati geçmemek kaydı ile makam onayına istinaden  saat başına 1.93 lira fazla çalışma ücreti alacak.

Diğer memur mesai ücretleri
Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar  ve üniversitelere bağlı yurtlarda görev  yapan  personele fazla mesai karşılığında kendilerine izin verilme imkanı olmayanlara da ayda 90 saati aşmamak üzere 1.83 lira ödenecek.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünde çalışan (110 kişiyi geçmemek üzere) personele  ayda 60 saati aşmamak kaydıyla  saat başına 1.83 lira ödenecek
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş