20 Ekim 2016 Perşembe 23:11
Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 21 Ekim altın yükselecek mi?
Geçtiğimiz günlerde yükseliş göstermeye başlayan gram altın ve çeyrek altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi yoksa çizgisini koruyacak mı merak ediliyor.

Çeyrek altın fiyatları Cuma gününe 199,3349 liradan başlayan fiyat ile işlem görmeye başlayacak. Yarım altın fiyatı ise 397 liradan işlem görmeye başlayacak.

Gram altın ise tam 124,5372 liradan işlem görmeye başlayacak. 21 Ekim günü altın fiyatları yükselişe geçecek mi merak ediliyor. Altın piyasası son günlerde hareketlenmeye başladı.

Uzun bir süre yatay şekilde hareket eden altın grafiği son günlerde yukarı yönlü ivme kazanmıştı. Dünya genelinde yaşanan ekonomik gelişmeler ve ülkemizin gündemi nedeniyle altın fiyatlarının yükselmesi bir ihtimal olarak görülüyor.

Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi altın yatırımcılarını da etkilemiş gibi görünüyor. Altın fiyatlarında yükselişte bir baskı olduğu uzmanlar tarafından konuşuluyor.

Altının global değerdeki ons fiyatını da etkileyen FED kararları ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından açıklanacak olan ekonomik veriler tüm dünyada altın pazarını etkilemeye devam ediyor. 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş