25 Ekim 2016 Salı 23:57
Genel Sağlık Sigortası GSS Borç Yapılandırılma Süresi Uzatılacak mı
Genel sağlık sigortası olarak bilinen GSS borç yapılandırılması pek çok kişi için umut kaynağı oldu. Geçtiğimiz günlerde GSS prim borcunu ödemeyenler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından borç yapılandırma işlemi için son tarih ne zaman sorusunu merak edenlere gerekli bilgiyi aşağıda aktardık.

SGK ve GSS borcu olanlar için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişki kanunun’ yasalaştığı belirtildi.Böylece borcu olan vatandaşlar için borç yapılandırma fırsatı dolmuş oldu bakan Süleyman Soylu konu hakkında  "Gelir testini aksattığı ve gitmediği için yüksek borçları olanvatandaşlara, yeni bir hak verilecek. Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar, kanun açıklandığı için gelir testine başvurma hakkına sahip. Başuvuruda bulunanlar, gei testi sonucunda çıkan sonuca göre genel sağlık sigortası primlerini ödemeleri veya devlet tarafından karşılanması durumunda sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek." sözleri ile Gelir Testi borçları bulunanlara yeni bir kapı açmış oldu.
Gss borcu olan vatandaşlar Gelir testi yaptırarak çıkan sonuca göre primlerini yatırıp sağlık hizmetlerinden faydalanmak için başvurularınız zamanında yapmalıdırlar size gss borcu yapılandırma istiyorsanız https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu adresinden öğrenebileceksiniz.

GSS Borcu yapılandırması için son tarih 2 Ocak 2017. GSS Borçlarından dolayı sağlık hizmetlerinden faydalanmayan vatandaşlar 2 Ocak 2017'ye kadar borçlarını yapılandırıp, ilk taksiti ödedikten sonra sağlık hizmetlerinden faydalanabilir.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş