26 Ocak 2017 Perşembe 21:05
Facebook Giriş Yap Messenger Kayıt Ol- Fasebook masaüstü oturum açma-1

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitende öğrencilik yaşamını sürdüren Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.

Facebook’un amacı, insanların birbirleriyle iletişim kurabilmesini ve bilgi alışverişinde bulunabilmesini desteklemektedir. Bu süreçte tercih edilecek uygulamalar sayfanın kullanılma düzeyine bağlı olarak değişmektedir. İlk olarak, Harvard Üniversitesİ’nde okuyan öğrenciler için kurulan Facebook zaman içerisinde Boston çevresindeki okullara, kısa bir süre içerisinde de tüm coğrafyaya yayıldı. 11 Eylül 2006 açılan Facebook’un, 31 Ağustos 2013 tarihinde yapılan istatistiklere göre Dünya’da en çok ziyaret edilen 2.site olduğu kanıtlanmıştır. Siteyi en çok ziyaret eden ülkeler Mısır, ABD, Panama, Türkiye, Norveç ve Avustralya olarak değişmektedir.

Facebook büyümeye devam ediyor. Facebook dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesidir. Türkiye dahil olmak üzere internet kullanıcıları büyük bir çoğunluğu facebook ile online resim ve video paylaşımı yapmanın yanı sıra sohbet yaparak zaman geçirmektedirler.

FACEBOOK A NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Facebook kayıt olmak aslında çok basit. Sizler için aşağıda örnek bir resim hazırladık. Aşağıdaki resmi inceleyiniz ve gerekli alanları cevaplayarak kaydol düğmesine tıklayınız. Sitede yukarıdaki resimde görüldüğü gibi boş olan yerleri doldurunuz. Daha sonra KAYDOL butonuna tıkladığınızda kayıt işlemizin gerçekleştirilecektir.Üye olduktan sonra üyeliğinizi aktif etmeniz için, kayıt olurken girmiş olduğunuz mail adresinizi açarak, facebook'un göndermiş olduğu maili açın ve aktifleştirme linkini tıklayıp üyeliğinizi aktifleştiriniz.Facebook üyeliğiniz tamamlanmıştır. İsterseniz facebook hesap ayarlarından şifrenizi ve profil bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Not: Güvenlik gereği msn şifrenizden farklı bir şifre kullanmanızı tavsiye ederiz.

Son Güncelleme: 20.01.2017 21:15
Yorumlar

Google+'da Paylaş