02 Ekim 2016 Pazar 22:20
Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Son Durum Ne EYT Erken Emeklilik Gündem Konuları
Emeklilikte yaşa takılanların en çok sorduğu sorulardan birisi de erken emeklilik ile ilgili yeni gelişmeler olup olmadığı erken emeklilik yeniden meclis gündemine taşındı. Erken emeklilik bekleyenlerin umutları bir kere daha yeşerdi. Mecliste gündeme alınan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son gelişmeler haberimizin devamında sizler için aktarılmıştır.

Önümüzdeki günlerde emeklilikte yaşa takılanlar için mecliste bir çalışma yapılması bekleniyor. 1999 yılında oluşturulan 4447 sayılı kanun ile emeklilik yaşının kademeli olarak yükseltildiği Anayasa Mahkemesi'nin kanunla ilgili hükmünün iptal edilmesinin ardından 4759 sayılı kanun çıkarıldı ve kademeli geçişini düzenlendiği belirtildi. Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenlemeler başlayacak mecliste görüşülmesi beklenen 15 maddenin yer aldığı tasarı emekliliği kaç yıl kalmışsa her yıl için yüzde 5 düşük maaşlı kabul edenler anında emekli olma şansını yakalayabilecekler. Emeklilik yaşını bekleyenler bazı koşulların yerine getirilmesi ile birlikte erken emekli olabiliyor.

Edevlet internet sayfası üzerinden güncel sigorta Bilgilerinizi görebilirsiniz.E-devlet giriş ile ya da T.C Kimlik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra SGK nın Online Hizmet uygulaması SSK 4A emeklilik yaşı hesaplama hizmet bilgisi olarak güncel bilgilere ulaşmamızı sağlamaktadır.Sistemde hizmete başlama tarihi doğum tarihi cinsiyet maluliyet durumu erken yaşta ilgili bilgileri öğrenmenize yardımcı olacaktır bu bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir.

EMEKLİLİK TARİHİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?
Emeklilik tarihi hesaplama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Cinsiyetinizi seçiniz. Açılan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine doğum tarihinizi yazmalısınız. Sigortaya başlama tarihinizi yazınız. Bitiş tarihinizi yazınız. Eğer çakışan tarihler varsa bu tarihler dikkate alınmayacaktır. Ayrıca görevden ayrılıp tekrardan göreve başladıysanız ekle butonuna basarak bu tarihleri de eklemelisiniz. Bütün bilgileri yazdıktan sonra emeklilik tarihinizi öğrenebilirsiniz.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş