03 Ekim 2016 Pazartesi 02:49
Emeklilere Promosyon Olacak mı Özel Bankalar Harekete Geçti
Hükümet tarafından çalışmaları uzun süredir devam eden promosyon çalışmalarının sona ermesi ile bankalar harekete geçti. Ziraat Bankası ile anlaşılması beklenen hükümetin özel bankaların daha  yüksek fiyat talep  etmesi üzerine nasıl bir tavır alacağı merak konusu oldu. Son promosyon gelişmeleri haberimizde sizler için aktarılmıştır.

 Milyonlarca emeklinin bir umut ile beklediği bankalardan gelecek promosyon ödemeleri için bugün müjdeli haber geldi. Emeklilere Umut olan promosyon ödemelerinin 2016 yılının sonunda yapılacak ödemelerin 3 yıllık bedel olarak toplu bir şekilde yapılacağı açıklaması geldi.Ödenecek olan promosyonlar emeklilerin aylık miktarına göre belirlenecek yani aylığı yüksek olan emeklilere yüksek promosyon verilmesi düşünülüyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında emeklilere aylıkları karşılığında belli bir miktar promosyon verilmesi adına yapılan görüşmelerin sonuna gelindi tarafların yaptığı anlaşmaya göre verilecek promosyonda  emeklilerin aylık miktarı belirleyici faktör olacak. 3 yıllık promosyonlar toplu olarak ödenecek. 2016 yılının Sonunda ilk ödeme gerçekleşecek.

Promosyon 450 ile 900 lira arasında olacak SGK ile bankalar arasında emeklilere aylıkları karşılığında belli bir miktar promosyon verilmesi için yaklaşık 6 aydır yürütülen görüşmelerde sona  yaklaşıldı. Taraflar arasında anlaşmaya varıldığı ve böylece emekli aylıklarında  yapılan kademelendirmeyle emeklilere 3 yıllığına toplam 450 ile 900 lira arasında  değişen miktarlarda banka promosyon verileceği öğrenildi. 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş