21 Ekim 2016 Cuma 10:17
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Naklen Personel Ataması Yapacak
Son günlerde personel alımı yapan kurumlar bir yenisi daha eklendi .Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel ataması yapacağını duyurdu. Peki şartları ve başvuru tarihi nedir işte merak edilen detaylar.

 15 Temmuz darbesinin ardından birçok alanda personel açığı ortaya çıktı.Bunlardan biriside Ceza ve Tevkifevleri oldu. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü boş bulunan pozisyonlar için personel alımı yapacağını ilan etti .Suçlu sayısının çoğalması eski cezaevlerinin yıkılıp yenilerinin yapılması ile birçok bölgede infaz koruma memuru alanında açık ortaya çıktı. Bu akşam giderilmesi için en az lise mezunu olmak üzere KPSS sınavına girmiş ve minimum puan almış her adayın başvurusu kabul edilecektir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Ankara'da bulunan personel eksikliğini kapatmak için atama yapılacağı duyurusunda bulundu.Görev yerini değiştirmek ve hizmetlerini Ankara'da devam ettirmek isteyen adaylar 13 Ekim 2016 ile 18 Ekim 2016 tarihleri arasında başvuru yapabilir.

Buna göre başvuru yapacak adayların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Hizmete yeni başlamış olan personeller görev yerlerinin Ankara'ya aldıramamakta olup en az 2 senelik görevlerini yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Ankara'da görev yapacak olan personellerin son iki sene içerisinde görevden uzaklaştırma, kınama vb. gibi cezalar almamış olması gerekiyor.
Detaylar ve başvuru için aşağıda ki resmi bildiriyi inceleyiniz.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş