03 Kasım 2016 Perşembe 19:52
2017 Yılında Asgari Ücrete Zam Yapılacak Haberin Detayları

2017 yılında asgari ücrete zam yapılacağı açıklamasında bulunan hükümet maaş artışlarında nasıl bir düzenlemeye gidecek merak ediliyor. Asgari ücretle çalışan vatandaşların dört gözle beklediği 2017 zamları yüzde kaç oranında olacak merak edilen detayları sizler için sayfamızı hazırladık.

Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken asgari ücretin düşmesiyle ilgili AK Parti harekete geçti. Yapılan çalışmalar neticesinde Ekim, Kasım ve Aralık aylarında 70 TL'lik kesinti ortadan kalkacak. Peki 2017 yılında Asgari ücret ne kadar zamlanacak?

2016 ücret ve yan haklar araştırmalarına göre önümüzdeki yıl yüksek maaş zammı yüzde 12.2 olarak yapılacak en düşük zam oranı uygulanacak .Sektör yüzde 7.8 ile yatırım ve Finansal kiralama sektörü olacak asgari ücretle çalışanların en çok tercih ettiği iş alanı olan çağrı merkezlerinin en çok maaş zammı yapacak.Sektör olması ücret artışının ülke piyasasında önemli bir etkisi olduğunu kanıtladı.

Asgari ücrette vergi dilimi dolayısıyla kesinti yapılıp yapılmayacağı ile ilgili tartışmalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu noktayı koydu. Müezzinoğlu, "Gerek asgari ücretlilerimiz, gerekse asgari ücretli olmayıp da ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil sayın başbakanımızın kamuoyuna verdiği söz üzerine hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak" dedi.

Asgari ücretin m,ktarında yapılan iyileştirmenin devam etmesi beklenen 2017 yılı için zam beklentileri oldukça fazla görünüyor.Vatandaş artan hayat şartlarına yetişebilmek için maaşlarına yapılacak zam haberlerini bekliyor

Yorumlar

Google+'da Paylaş