17 Aralık 2016 Cumartesi 17:45
2017 Memur Zammı Ne Kadar  Memurları İlk & aylık Zam Oranları Belli Oldu mu
 Her yıl Kasım aylarında bir sonraki sene Ocak ve Temmuz aylarında memurların ve emeklilerin alacakları zam sonrasındaki maaş durumları hakkında açıklama yapılır. 2017 yılında memurların alacakları zam oranları ne olacak ? Hangi dönemde hangi oranda zam yapılacak ? Hangi meslek gurubu hangi orandan zamdan etkilenecek?

Memur maaşları 2017 yılında ciddi bir oranda artış olacak TUİK verilerinin gelmesi işe birlikte enflasyon farkının da yansıtılacağı söylenmekteydi. Ayrıca Öğretmen ve Polislerin maaşlarında da belirgin farklılıkların olacağı düşünülmekteydi.

Doların yükselmesi sonrasında temel gıda maddeleri ,yakacak ve giyimdeki zamların ardında  zorlaşan hayat şartları yapılması muhtemel zam için gözleri ükümete çevrilmesine neden oldu.

2017 Memur maaş zammı ne olacak ?

Memurların toplu sözleşme zammı olarak Ocak ayında %3 ilk etapta zam yapılması kararlaştırılmıştı. Bu zam ile en az 79 lira ile 285 lira ararsında fark olması hesaplanmaktadır.

Bu çerçevede en düşük memur maaşının 2 bin 757 tl , en yükseğin ise 9bin 783 tl olması beklenmektedir.

Memur maaşları 2017 yılında ciddi bir oranda artış olacak TUİK verilerinin gelmesi işe birlikte enflasyon farkının da yansıtılacağı söylenmekteydi . Ayrıca Öğretmen ve Polislerin maaşlarında da belirgin farklılıkların olacağı düşünülmekteydi.

Geçtiğimiz hafta beklenen açıklama geldi ve Ocak ayında memurlara %3 toplu sözleşme farkı verileceği bildirildi

Öğretmen ve Polislerin maaşları ne kadar olacak ?

Ocak ayında toplu sözleşme farkı olarak 1 .kademe öğretmenin maaşı 3 bin 98 tl olması 1 kademeden maaş alan bir polis memurunun maaşının ise 3 bin 932 tl   olması gerektiği hesaplanmıştır. 

Son Güncelleme: 17.12.2016 17:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş