23 Kasım 2016 Çarşamba 12:54
Teog Puan Hesaplama Nasıl Yapılır Teog Puan Hesaplama Robotu MEB
TEOG puanı hesaplaması nasıl yapılır Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı olan TEOG birinci dönem sınavları 23- 24 Kasım tarihinde gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği TEOG sınavlarında öğrenciler kaç puan alacağını ve puanları nasıl hesaplayacağız merak ediyor. 2017  TEOG puan hesaplama robotu sizler için sayfamızda aktarılmıştır..

TEOG sınavına giren öğrencilerin heyecanını anlatmasının ardından puanları nasıl hesaplanacak merakını gidermek için hazırladığımız sayfamızda 2017 TEOG puan hesaplama robotunu aktardık. 23- 24 Kasım tarihleri arasında yapılan TEOG birinci dönem sınavlarının ardından sınava katılan öğrenciler ve Öğrencilerin velileri TEOG puan hesaplaması ne yapacaklar.Öğrenciler sınavın ilk günü 20 soru olan Türkçe matematik ve din kültürü testlerinden sorumlu olacaklar.TEOG ikinci gününde ise fen bilimleri inkılap tarihi yabancı dil testlerine girecekler.Bu sınavların ardından sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak TEOG puan hesaplama robotu için haberimizde sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

TEOG puan hesaplama robotu 2017

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.

b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.

ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı

(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

f. 8'inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

g. Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır.

ğ. Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

h. Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

Son Güncelleme: 23.11.2016 13:01
Yorumlar

Google+'da Paylaş