03 Ocak 2017 Salı 15:04
TEOG 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!Kaç Puan Aldığını Öğren!

Kasım 2016 tarihinde tüm yurtta gerçekleştirilen ve bir milyondan fazla öğrencinin katıldığı 1 dönem TEOG  sınavının sonuçları heyecanla beklenmektedir. Liselere geçişte toplam puana %40 oranın da etki edecek olan TEOG 1 dönem sınav sonuçları öğrencilerin etkisi daha yüksek olacak olan 2 dönem sınavına daha iyi çalışmaları için bir fırsat olacaktır .

Bu sınavdaki eksikliklerini de gören öğrenciler ir sonraki sınavda aynı hataları yapmamak için çalışacak iyi bir puan alan öğrencilerde aldığı moral ile daha iyi bir sonuç almak için kendini motive edecektir. Bu maksatla 8 .sınıf öğrencilerinin ve velilerinin en çok merak ettiği konuların başında 1 dönem TEOG sınavı sonuçları 2017 yılı Ocak ayında açıklanır mı? olmaktadır.

2017 Yılı Ocak Ayında Sonuçlar Açıklanır mı?

Kasım 2016 tarihinde tüm yurtta gerçekleştirilen ve bir milyondan fazla öğrencinin katıldığı 1 dönem TEOG  sınavının sonuçları heyecanla beklenmektedir. Liselere geçişte toplam puana %40 oranın da etki edecek olan TEOG 1 dönem sınav sonuçları öğrencilerin etkisi daha yüksek olacak olan 2 dönem sınavına daha iyi çalışmaları için bir fırsat olacaktır.milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 .dönem sınavına katılamayan mazeretli öğrencilerin sınavlarının yapılması sürecinin beklenildiği bilinmektedir.2016  yılında aynı sına sonucu 18 Ocakta açıklanmıştı. Şimdi de aynı şekilde Ocak ayının en geç ikinci haftasında bu sonuçların açıklanması beklenmektedir. Mazeret sınavları tamamlandı ve bu sınavın sonuçlarıda aynı önemde açılanacaktır.

1 Dönem TEOG sınavı sonuçları açıklandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi meb.gov.tr ve www.eokul.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecek.Her ders için 40 dakika olarak süre verilen sınavda yine her dersten 20 soru soruldu Bu sınavda yanlış sorular doğruları götürmeyecektir.

Son Güncelleme: 03.01.2017 15:06
Yorumlar

Google+'da Paylaş