25 Ekim 2016 Salı 15:22
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman?Kaç Öğretmen Alınacak?
Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri 4-7 Ekim tarihleri arasında yapılacak olup 10 Ekim'de sonuçları açıklanacaktır .Öğretmen atamaları için www.atama.gov.tr adresinden elektronik başvuru yapılacak ve gerekli bilgiler doldurulacaktır .Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik atamasında mülakat puanı esas alınacak.

Öğretmenlik ataması yapılırken mülakat puanı esas alınacak mülakat puanı eşit olduğu takdirde KPSS puanı devreye girecek eşitlik devam ettiğinde bilgisayar kurası ile atamalar gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Başöğretmen salonunda atamalar gerçekleştirilecek. ilk atamada 30 bin öğretmen atanacak.

MEB'DE GELEN SON DAKİKA ÖĞRETMEN ATAMALARI AÇIKLAMASI

Bakanlığımız 2016/19 sayılı Genelge ile çeşitli nedenlerle bulundukları eğitim kurumlarında ihtiyaç ve norm kadro fazlası durumunda bulunan öğretmenlerin ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına mazeretleri ve tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atamalarının Valiliklerce yapılması gerekliliği açıklanmıştır. Ancak bazı il’lerimiz tarafından bu genelgenin norm güncellemesi gibi algılandığı görülmektedir.

Bilindiği üzere; eğitim kurumlarının norm güncellemesi en son 2016 yılı Nisan ayı içinde gerçekleştirilmiştir. Bu güncelleme sonrasında ise ilgili mevzuatı çerçevesinde eğitim kurumlarının norm kadroları sürekli güncel tutulmaktadır. Şöyle ki, yeni açılan eğitim kurumları ile kapatılan eğitim kurumları ve yeni açılan derslik ve şube ile kapatılan derslik ve şubelerin açma/kapama onayları ile birlikte Bakanlığımıza ulaşması durumunda eğitim kurumlarının norm kadroları süre aranmaksızın belirlenerek sisteme işlenmektedir. Bu çerçevede, ilgili mevzuatı kapsamında eğitim kurumunda yönetici ve öğretmenlerin norm kadro durumunu etkileyen değişikliklerin olması, çeşitli nedenlerle bu değişiklilerin Bakanlığımıza ulaşmaması durumları dikkate alınarak norm güncellemesinin 2016 yılı Ekim ayında yapılması planlanmaktadır.
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş