01 Aralık 2016 Perşembe 16:06
Sözleşmeli Öğretmen Atama Ekranı
 Hükümet tarafından açıklaması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor.Sözleşmeli öğretmen atamaları için merak edilen Detaylar ve başvuru ekranı sizler için sayfamızda yer almaktadır.

 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için atanamayan öğretmenler heyecan dolu dakikalar yaşamaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamalar hakkında açıklama yapıldı sözleşmeli öğretmen atamaları MEB başvuru ekranı haberimizden ulaşmanız mümkün olacaktır hangi illerde sözleşmeli öğretmen alınacak. Atamalar ne zaman yapılacak detaylar haberimizde .

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında yeni açıklamalarda bulundu .Yirmi Bin sözleşmeli öğretmenin ataması resmen başlıyor öğretmenler Bugünden itibaren atamalar için tercihleri yapabilecekler 47 Ekim arasında yapılacak olan öğretmen atamaları 10 Ekim tarihine kadar gerçekleştirilecek ilk atama ekranından 20 okul ve kurum tercihi yapabilecek  ercih dışı atanmak isteyen adaylar ise kendileri ile ilgili olan kısmı işaret diyecekler . İlk atama ekranından seçilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden başvurunun 7 Ekim 2016 cuma mesai bitimine kadar onaylatılması gerekiyor. Onaylatılmayan başvurular ise geçersiz sayılacak.

Atanması beklenen 20 bin öğretmenin atamaları 10 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecek mülakat puanına göre yapılacak olan atamalar için başvurular bugün başlıyor 7 Ekim Cuma günlerinde sona eriyor bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER HANGİ İLLERE ATANACAKLAR?

Adıyaman

Ağrı

Aksaray

Amasya

Ardahan

Artvin

Bartın

Batman

Bayburt

Bingöl

Bitlis

Çanakkale ( Gökçeada ve Bozcaada )

Çankırı

Çorum

Diyarbakır

Elazığ

Erzincan

Erzurum

Giresun

Gümüşhane

Hakkari

Iğdır

Kahramanmaraş

Karabük

Karaman

Kars

Kastamonu

Kırıkkale

Kırşehir

Kilis

Malatya

Mardin

Muş

Nevşehir

Niğde

Ordu

Osmaniye

Rize

Samsun

Siirt

Sinop

Sivas

Şanlıurfa

Tokat

Trabzon

Tunceli

Van

Yozgat

Zonguldak

 

Son Güncelleme: 01.12.2016 16:09
Yorumlar

Google+'da Paylaş