09 Kasım 2016 Çarşamba 20:11
MEBBİS Giriş - Eğitim Çalışanları Mebbis Girişi, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri Öğretmen Girişi (MEBBİS)

Bakanlıklarımız içinde internet teknolojisini en yaygın kullananlardan biri de milli eğitim bakanlığıdır. Milli eğitim bakanlığının 2007 tarihinden bu güne hayata geçirdiği MEBBİS (Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri) hem personel, hem kurumlar arası iletişim hem de öğrenci işlerinde kullanılabilmektedir. 

MEBBİS öğretmen, müdür, müdür yardımcısı ve öğretmen ve öğretmen adayları için büyük önem taşımaktadır. Öğretmenler için hazırlanmış olan ilgili sayfa içerisinde öğretmenlere yönelik bir çok hizmet tek çatı altında toplanmıştır.

Mebbis (Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri) sayfasında işlem yapabilmek için mutlaka şifrenizin olması gerekmektedir. MEBBİS devlete bağlı bir sistem olduğundan online şifre alımı gerçekleştirilememektedir. Öğretmenler MEBBİS şifrelerini Milli Eğitim Müdürlüklerinden okul müdürlükleri aracılığı ile  alabilmektedirler. Şifrenizi alabilmeniz için okul müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor. Şifrenizi aldıktan sonra “Giriş Yap" butonu yardımı ise sisteme giriş yapabiliyorsunuz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş