19 Aralık 2016 Pazartesi 15:37
MEB TEOG Deneme Sınavı Giriş Ekranı-2017 TEOG
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG Ortaöğretim sınavı öncesinde deneme sınavı düzenleniyor. 23 -24 Kasım tarihinde yapılacak olan TEOG birinci dönem sınavı için hazırlık maksadı ile yapılan deneme sınavı bu akşam 21.00 de başlayacak Milli Eğitim Bakanlığı TEOG din deneme sınavına girmek için haberimizdeki bilgileri okuyabilirsiniz.

TEOG deneme sınavı giriş sayfasına sayfamızdan ulaşmanız mümkün olmaktadır .Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 24 Kasım tarihinde düzenlenecek olan temel eğitimden orta öğretime geçiş TEOG 1 dönem sınavları öncesinde sekizinci sınıf öğrencilerine deneme sınavı düzenlendi .Tüm öğrenciler bu deneme sınavına katılabilecekler. MEB tarafından düzenlenen TEOG deneme sınavı için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır.

MEB TEOG deneme sınavı için tıklayınız

Temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı olarak her yıl düzenlenen sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik TEOG sınavı 23 24 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek sınav öncesi öğrencilerin heyecanı azaltmak maksadı ile kendilerini değerlendirme amaçlı deneme sınavı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ölçme değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan deneme sınavına her öğrenci katılabilecek .

Değerlendirme sınavına katılmak isteyen öğrenciler, bugün saat 21.00'den itibaren http://odsgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler.

TEOG soruları 90 bin soruluk havuzdan

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş(TEOG) sınavına ilişkin açıklamada bulundu.Merkezi ortak sınavlara bir milyon 190 bin 826 öğrencinin katılımının sağlanması şeklinde planlama yaptıklarını belirten Çetin, sınavların yurt içinde 970, yurt dışında ise 14 merkezde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Son Güncelleme: 19.12.2016 15:39
Yorumlar

Google+'da Paylaş