16 Eylül 2016 Cuma 00:03
LYS ek yerleştirme tarihleri ne zaman bitiyor
LYS ek yerleştirme tarihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM tarafından düzenlenen ve herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için boş kontenjanları değerlendirmek için LYS ek yerleştirmeleri yapılıyor. LYS ek yerleştirme tarihleri ne zaman sona eriyor merak edilen detaylar sizler için haber turumuzda yayınlanmıştır.
LYS ek yerleştirme kayıtları başladı. ÖSYM tarafından herhangi bir üniversite yerleştirilemeyen adaylar boş kontenjanlara yerleşebilmek için LYS ek yerleştirmeleri ne değerlendiriyorlar öğrenciler için unutulan ek yerleştirme nasıl yapılır ?kimler ek yerleştirme  tercih yapabilir.?
Üniversite ek yerleştirme tercihleri YGS LYS boş kontenjanlar için ÖSYM tarafından 26-30 Ağustos 2014 tarihleri arasında tercihler yapılacak  .Ek yerleştirmede bir Yükseköğretim kurumuna ilk Merkezi yerleştirmede yerleşen adaylar katılamayacak. Ek yerleştirme kayıtları 6 9 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ NE KADAR?
Ek yerleştirme ücreti 15,00 TL’dir. Ek yerleştirme ücreti, tercih süresi tamamlandıktan sonraki ilk resmi iş günü saat 23.59’a kadar yatırılabilecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamaz. Bankalardan ücret ödeme işlemleri, resmi iş günlerinde ve resmi iş saatlerinde yapılacaktır.
YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI KONTENJAN VE KOŞULLARI
Yükseköğretim programları ile bu programların kontenjan ve koşulları, 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzunda Tablo 3 ve Tablo 4'te verilmiştir. Tablo 3'te iki yıllık ön lisans programları, Tablo 4'te ise dört veya daha fazla yıllık lisans programları gösterilmiştir.
 
Son Güncelleme: 16.09.2016 12:01
Yorumlar

Google+'da Paylaş