14 Kasım 2016 Pazartesi 14:00
KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak 2016

KYK Burs ve Kredi sonuçları  ne zaman açıklanıyor? Üniversite öğrencilerinin  merakla beklediği bu sorunun cevabı haberimizde..Konu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç birtakım açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerine her yıl burs ve kredi imkanı sağlıyor. Üniversite öğrenimine başlayan  öğrencilerden belirli tarihlerde başvurular alınıyor. Fakat Dikey Geçiş Sınavı ile farklı üniversitelere geçen adaylar   için de burs ve kredi başvuru süreleri farklı olarak düzenleniyor.

Burs ve kredi başvuruları ekim ayında  tamamlandı .Öğrenciler merakla Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs ve kredi sonuçlarını açıklamasını bekliyor. Sonuçlar henüz açıklanmadı. Kredi ve Yurtlar kurumunun bu yıl  burs ve kredileri Kasım ayından itibaren vereceği  belirtiliyordu. Fakat ödeme tarihlerinin bitmesi ile kredi ve burs ödemelerinin Aralık ayında yapılacağı tahmin ediliyor.

Burs ve Kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs ve kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgiler paylaştı. Bakan Çağatay  burs ve kredi sonuçlarının bu ay içerisinde açıklanacağını ifade etti fakat herhangi bir tarih belirtmedi.

Burs ve kredi sonuçları  Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi internet  sitesinden duyurulacak. Öğrenciler KYK’nin resmi internet sitesi aracılığı ile sorgulamalarını  gerçekleştirebilirler. Kredi ve burs almaya hak kazanan öğrenciler e-devlet üzerinden  sözleşme bedelini öğrenebilecek ,onaylamaları halinde Ziraat bankası aracılığı ile işlemlerine devam edebilecekler.
2016 KYK burs ve kredilerinin  kısa bir süre sonra açıklanması  bekleniyor.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş