29 Kasım 2016 Salı 13:43
KPSS ortaöğretim puanı nasıl hesaplanır?
 Iş sahibi olmak için binlerce adayın katıldığı KPSS ortaöğretim sınavı tamamlanmasının ardından sınava giren adaylar puan hesaplama ve sınav sonucu hakkında bilgi edinmek istiyor. KPSS ortaöğretim puanı nasıl hesaplanır sonuçları ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını sizin için sayfamızda derledik.

20 Kasım pazar günü gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı ardından sınavda ter döken 3 milyonun üzerinde aday girdikleri sınavın ardından yaptıkları netlere göre alacakları puanları hesaplamak için internet üzerinden hesaplamayı nasıl yapacakları konusunda araştırmaya başladılar. KPSS ortaöğretim sınavına giren adaylarımızın yardımcı olabilmek için sayfamızda sizlere yaptıkları soruların net sayısına göre ortalama kaç puan geleceğini ve puan hesaplamaları nasıl yapılacağını aktardı.İncelemelerinin doğrultusunda son yapılan KPSS sınavına göre hesaplama yapıldığı takdirde tahmini katsayılar ve toplam vs göre gelebilecek puanlar aşağıda aktarılmıştır .

Puan Hesaplama Metaodu

0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 denklemi ile puanıonızı -(+5) standart sapma ile hesaplayabilirsiniz.

Kaç Nete Kaç Puan Gelir

48 Net 70 Puan

58 Net 80 Puan

73 Net 85 Puan

85 Net 90 Puan

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 

20 Kasım Pazar günü gerçekleşen KPSS Ortaöğretim sınavı sonuçları için ÖSYM tarafından kesin bir tarih açıklanmadı. Ortaöğretim sınavından yaklaşık olarak bir ay önce gerçekleşen KPSS ön lisans sınavının sonucunu 2 haftanın ardından açıklayan ÖSYM’nin, ortaöğretim sınavını da hemen hemen bu süre içinde açıklaması bekleniyor.

Son Güncelleme: 29.11.2016 13:44
Yorumlar

Google+'da Paylaş