29 Kasım 2016 Salı 22:54
Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınav sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınav sonuşları açıklandı mı? Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı? Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınavına kaç kişi katıldı ? Tüm bu soruların cevabını hebirimizin devamında bulabilirsiniz.

Memur adaylarının ter döktüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınavı 20 Kasım Pazar günü yapıldı. Lise ve dengi okullardan mezun olarak memur olmak isteyen kişilerin seçilmesine olanak sağlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınavına yaklaşıl olarak 3,5 milyon kişi katıldı. Rekor düzeyde katılımın olduğu sınav soruları ve cevapları kurumun resmi internet sitesinde yayınlandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Bu sene daha önceki yıllardan farklı olarak rekor düzeyde katılımın olduğu sınavlarda sonuçlar henüz açıklanmadı. Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 sınav sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden yayınlanacaktır .Daha önceki senelerde bir iki haftada yayınlanan sonuçlar bu yıl 3,5 milyon kişinin sınava katılması sonrasında bu sene daha geç açıklanacağa benzemektedir. Sonuçların be zaman açıklanacağına dair bu sene resmi bir açıklama henüz gelmemiştir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim 2016 Sınav Sonuçlarını Nereden Takip edebilirim ?

Ösym'nin resmi sınav sonuç sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden takip edilebilmektedir. Daha önceden ne kadar sürede açıklanacağı konusunda bir bilgilendirme yapılmamıştır. Memur adaylarının sınav sonuçlarını öğrenmek için T.C kimlik numaraları ile birlikte ÖSYM den kendilerine verilen kişiye özel kullanıcı şifreleri ile sisteme girerek sorgulama yapması gerekmektedir.

Son Güncelleme: 29.11.2016 23:15
Yorumlar

Google+'da Paylaş