01 Şubat 2017 Çarşamba 00:01
Heyecanlı Bekleyiş Sona Erdi 14-15 Ocak AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı!
AÖF güz dönemi final  sınavı sonuçlarının ne zaman  açıklanacağı sorusunu  soran öğrencilerin meraklı bekleyişi sona erdi. Son dakika alınan bilgilere göre  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sınav sonuçları açıklandı.

Öğrenciler geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren  AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu .Son dakika gelen bilgilere göre sınav sonuçları açıklandı.

AÖF 2016-2017 Bahar Dönemi   kayıt işlemleri 13 Şubat’ta başlıyor. Kayıt yenileme işlemleri  internet üzerinden gerçekleştirilecek.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan  AÖF öğrencileri için  birtakım açıklamalar yaptı. Gündoğan ,AÖF  iktisat ve İşletme programlarında   okuyan öğrencilerin  mezun olabilmesi için  yalnızca tek dersi kalanların dönemleri uzatmamaları  için   tek ders sınav haklarının , bu sene itibari ile  3 derse  çıkarıldığını açıkladı.
Açıköğretim Fakültesinde yeni bir dönem başlıyor

Diğer taraftan   Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden    yeni dönem duyurusu yapıldı. Duyuruda  1.5 milyon öğrencisi olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçildiği belirtildi. Resmi  gazetede yayımlanan  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle sınavlarda çoktan seçmeli sorular  haricinde  açık uçlu ,kısa cevaplı, doğru yanlış ,eşleştirme gibi soru tiplerinin de önü açıldı.

Konu ile ilgili konuşan  rektör Gündoğan yoğun bir çalışma sürecinin ardından    2016—2017  öğretim yılı bahar döneminden itibaren bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli  sorular  yanında  açık uçlu ve kısa cevaplı  sorularında sorulacağını ifade etti.

Son Güncelleme: 01.02.2017 00:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş