11 Ocak 2017 Çarşamba 13:33
E-Okul not öğrenme işlemi meb.gov.tr(E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi)-2017
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli öğrenci öğretmen arasındaki bilgi alışverişini sağlamak için 2009 senesinde kurduğu eOkul Veli Bilgilendirme Sistemi birçok konuda kolaylık sağlıyor. Birinci dönemin sonuna geldiğimiz şu günlerde en çok kullanılan platformu olan eokul devamsızlık öğrenme ve devamsızlık bilgileri hakkında gerekli bilgileri sizlere vermektedir.

Eokul sistemi öğrenci öğretmen ve velilerin kurulduğu ilk günden itibaren adeta başucu kılavuzu olmuştur. Öğrencilerin okul durumu devamsızlık bilgisi not bilgisi karneleri durumu gibi pek çok ilgisinin İçerisinde bulunduğu eokul sistemi 2016-2017 yılı eğitim öğretim birinci dönemin ile birlikte İnternette şu sıralar en çok tıklanan siteler arasında yer alıyor .

15 tatile çok az bir süre kala öğrenciler devamsızlık durumunu öğrenmek için eokul sistemine kullanıyorlar. Devamsızlık sınırı üzerinde olan öğrenciler okul tekrarı gibi bir risk  ile karşı karşıya bulunduklarından dolayı veriler devamsızlık bilgisi öğrenerek bu riskini önüne geçmek için gerekli planlamanın yapıyorlar. Kaç gün devamsızlık aldığını sorgulamak isteyen öğrenciler de eokul sistemine giriş yapıyorlar e Okul veli bilgilendirme sistemi ile devamsızlık nasıl öğrenilir e Okul devamsızlık öğrenme ve sorgulama gibi sorular google'dan sıklıkla soruluyor .

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi devamsızlık sorgulama için öncelikle;

https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giderek, Veli Bilgilendirme Sistemi girişi yapmanız gerekmektedir. Üstte bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi kutucuklarına, Öğrencinin T.C. Kimlik Numarasını, Öğrencinin okul numarasını ve sistemin otomatik olarak verdiği rakamları tuşlamanız gereklidir.

 

Son Güncelleme: 11.01.2017 13:34
Yorumlar

Google+'da Paylaş