09 Aralık 2016 Cuma 16:15
DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Soru ve cevapları yayınlandı?
 Dün gerçekleşen Din hizmetleri alan bilgisi testi sınavının soruları ve cevapları yayınlandı. KPSS 2016 DHBT soru cevapları ÖSYM internet sitesi üzerinden aktarıldı .Merak edenler için DHBT soru ve cevapları sizler için sayfamızda yer almaktadır.

DHBT 2016 sınavının ardından soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?Adaylar tarafından merak konusu oldu. ÖSYM merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan KPSS din hizmetleri alan bilgisi testi oturumu gerçekleştirildi.Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezince internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada yüzde 10 luk bir sınav soru ve cevabının adaylara duyurulduğu söylendi .ÖSYM nin internet sitesi üzerinden oturumu gerçekleştirilen KPSS 2016 DHBT sınav soru ve cevapları merak edenler için sayfamızda yer almaktadır.

2016 DHBT SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 09.30'da başladı. Adaylara çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi. KPSS 2016, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi oturumuyla tamamlandı.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. oldu ÖSYM merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan KPSS din hizmetleri alan bilgisi testi oturumu gerçekleştirildi ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezince internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada yüzde 10 luk bir sınav soru ve cevabının adaylara duyurulduğu söylendi

 

Son Güncelleme: 09.12.2016 16:16
Yorumlar

Google+'da Paylaş