22 Kasım 2016 Salı 17:30
AÖF Sınav Giriş Belgesi Çıktısı Nasıl Alınır AÖF Online
AÖF güz dönemi sınavlarının başlamasına çok kısa bir süre kala öğrenciler AÖF sınavı giriş yerlerini merak etmeye başladı. AÖF giriş belgesi nasıl alınır?
Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinden Güz dönemi sınav takvimi duyuruldu. Fakat AÖF sınav yerleri daha açıklanmadı. Bu nedenle öğrenciler sınava  girecekleri yerleri merak etmeye başladı. Sınavla ilgili merak edilenler ve daha fazlasını öğrenmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.

AÖF sınav yerleri henüz açıklanmadı .Yönetimden şimdilik bu konu ile ilgili açıklama gelmedi. Fakat geçtiğimiz yıllara bakıldığı zaman sınav yerlerinin sınava son bir hafta kala içinde açıklandığını görmekteyiz. Açıköğretim  Fakültesi sınav giriş belgeleri Anadolu Üniversitesinin resmi  internet sitesinden yayınlanır. Öğrenciler ,öğrenci otomasyonuna girdikleri bilgilerle sınav yerlerini öğrenebilir ,sınav giriş belgesini alabilir.

Sınava gireceklere hatırlatmalar
Anadolu Üniversitesi yetkilileri sınava sayılı günler kala öğrencilere birtakım hatırlatmalarda bulundular. İşte o açıklamalar
1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
10. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

AÖF SINAV TARİHLERİ
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017,
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017,
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017,
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017
 
Son Güncelleme: 22.11.2016 18:10
Yorumlar

Google+'da Paylaş