19 Kasım 2016 Cumartesi 17:18
AÖF Güz Dönemi Sınavları Ne ZAman Yapılacak İşte Detaylar
 Açık Öğretim fakültesinin güz döneminde yapılacak olan 1. sınavlarının tarihi sınava girecekler tarafından merakla bekleniyor.2016 Güz Dönemi devam eden Açık Öğretim fakültesinde binlerce öğrenci için Güz dönemi Açık Öğretim sınavlarının zamanı da geliyor.

Açık Öğretim fakültelerinin 2016-2017 Öğretim dönemi kayıtlarının yapılmasının  ardından  2016 yılı Güz dönemi devam ederken Açık Öğretim eğitimini dışardan alan binlerce öğrencide Açık Öğretim’in Güz Dönemi vize sınavları için çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Hal böyleyken yani öğrenciler çalışmalarını son hız devam ettirirken diğer taraftan da sınav tarihleri ile ilgili bir açıklama yapılmaması öğrencilerde kafa karışıklığına yol açıyor.

Açık Öğretim fakültesinin sitelerinde veya sosyal medyada şu günlerde binlerce AÖF'li,  sıklıkla  AÖF Güz Dönemi Birinci Sınavları ne zaman? AÖF Güz Dönemi Vizeleri ne zaman yapılacak? AÖF Güz Dönemi Vizelerine ne kadar kaldı? gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışıyor.

O halde sitemiz üzerinden Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin merakla beklediği soruların yanıtlarını öğrendiğimiz kadarıyla vermeye çalışalım. Öğrencilerin merakla beklediği 2016 Güz dönemi birinci sınavları yani vizeleri 26-27 Kasım’da yapılacak.

26-27 Kasım 2016 tarihleri hafta sonuna yani Cumartesi ve Pazar günlerine denk geliyor.Yani şuandan itibaren vizelere girecek öğrencilerin sınavlarına 13-14 gün gibi kısa bir süre kalmış durumda….Çalışmaya başlamamış ya da az çalışmış öğrencilerin ellerini biraz daha çabuk tutmaları gerekiyor.

Açık Öğretim fakültesinin güz dönemi final sınav tarihleri ise 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavlardan sonra Açık öğretim öğrencileri Güz Dönemi sınavlarını da tamamlamış olacaklar.

Öte yandan Açık Öğretim sınavlarında 2016 yılı itibariyle bir değişiklik yapılmış…Daha önce 4 yanlışın bir doğruyu götürmediği uygulamada artık 4 yanlışta 1 doğruyu götürecek…

Son Güncelleme: 19.11.2016 19:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş