14 Kasım 2016 Pazartesi 19:56
35.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Beylikdüzü’nde açıldı. TUYAP Fuarı ne zaman sona erecek?

İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Beylikdüzü’nde açıldı. TUYAP Fuarı ne zaman sona erecek?

35.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı.13 bin metrekare alana kurulu olan fuarda aradığınınız bütün kitapları bulmanız mümkün. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan kitap fuarını ziyaret etmek isteyen herkes 20 Kasım’a kadar ziyaret  edebilir.

TÜYAP Fuarı son gün ne zaman ?

Beylikdüzü’nde açılan TÜYAP Kitap Fuarına  yoğun ilgi olduğu gözlendi. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapılarını 35.kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açtı.

35.kez kapılarını açan fuara yurt içinden ve yurt dışından 800 yayınevi  ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Fuara şehir içinden ve şehir dışından yoğun ilgi vardı.

Bu sene kitap fuarının  ana teması ‘Felsefe  ve İnsan ‘ onur yazarı Prof. Dr. İoanna Kuçuradionur   onur konuğu ülke ise Almanya  oldu.

20 Kasım’da sona erecek fuarda ,söyleşi ,panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri olmak üzere 300 etkinlik  yapılacak.

Kitap fuarına kızı ile birlikte Çorlu’dan gelen Bilkay Kılıçaslan fuara ilk gün katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu  belirtti ve "Çocuklarımızın öğretmeni çok güzel bir gezi düzenledi. İlkokul 4. sınıf öğrencileriyle toplu olarak geldik. Hem çocuklar buranın havasını almış oluyor hem de göre göre okuma alışkanlıkları ediniyorlar. Ayrıca ilgi alanlarını da belirleyebiliyorlar. Kitapları imzalatmaları çocuklar için çok önemli. Kitap çok önemli ama çocuklar için daha önemli. Çocuklarımız fuarda kitapları görerek tanıyorlar. Fuarda her çeşit yayınevinden kitapları bulma imkanı var"dedi.

Bir çok etkinliğin gerçekleştirileceği fuarda Peter Schneider, Ilija Trojanow, Achim Wagner, Jan Von Holleben, Judith Kuckart, Silke Scheuermann, Moritz Rinke, Canan Topçu, Matthias Göritz, Finn-Ole Heinrich, Olga Grjasnowa, Esmahan Aykol, Tobias Hülswitt’in söyleşileri de olacak.

Yorumlar

Google+'da Paylaş