06 Şubat 2017 Pazartesi 12:03
2017 AÖF 3 Ders Sınav Tarihleri Açıklandı
2016-2017 eğitim yılında alınan bir karar gereği Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri başarısız oldukları 3 dersi vermeleri halinde mezun olma durumları söz konusu ise üç ders sınavına girebilecek. Bu sayede öğrencilerin mezuniyetine engel olmadan, öğrencilerin derslerini tamamlamalarına şans tanınacak.

Buna göre Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin öğrencileri için tek ders sınavında değişiklik yapıldı . Öğrenciler önceden başarısız oldukları bir dersi, “tek ders sınavı” ile vererek mezun olabiliyordu.  Artık  yapılan düzenleme sonrasında bu sayı 3 derse çıkarıldı. Yeni dönemde, tüm derslerini alan ama üç dersinin başarısız olması nedeniyle mezun olamayan öğrenciler “üç ders sınavı”na girerek mezun olma fırsatına sahip olacak.

Prof. Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamalarda Türkiye'deki açıköğretim programlarında yapılacak olan üç ders sınavlarının 22 Temmuz 2017'de belirlenen sınav yerlerinde gerçekleştirileceğini belirtti. Bunun dışında, cezaevinde bulunan öğrencilerin de üç ders sınavına girme hakları bulunabilecek. Bu öğrencilerin de yine aynı tarihte bulundukları cezaevlerinde yapılacağı kararlaştırıldı. Ayrıca yurtdışındaki programlara kayıtlı olan öğrencilerin de bahsedilen sınava 13 Ağustos 2017 günü yine belirlenen yerlerde girebileceklerine dair bilgi verildi.

Bunların yanı sıra Açıköğretim Fakültesi’nin bahar dönemine ait sınav takvimi öğrencilere duyuruldu. Bahar dönemi ara sınavları 15-16 Nisan’da, dönem sonu sınavları ise 27-28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Güz dönemi ara sınavları 26-27 Kasım’da ve dönem sonu sınavları 14-15 Ocak’ta yapılmıştı. 

Son Güncelleme: 06.02.2017 12:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş