20 Kasım 2016 Pazar 00:28
2016 Ortaöğretim Kpss Sınavı Saat Kaçta Başlayacak - Sınav Saati Değişti Son dakika
2016 Eğitim Öğretim yılında tüm yurtta uygulanacak olan Ortaöğretim KPSS sınavı 20 Kasım Pazar günü yapılacaktır. Tüm yurtta eş zamanlı olarak yapılacak olan sınava ilişkin merak edilen soruların cevabını bu haberimize bulabilirsiniz.

Ülkemizde memur adaylarının performanslarını göstereceği sınav olan KPSS belirli gruplara yönelik olarak yılın bazı günlerinde düzenlenmektedir. Ortaöğretim mezunlarına yönelik yapılacak olan KPSS sınavı 20 Kasım Pazar günü düzenlenecektir. ÖSYM bu yıl KPSS sınavının giriş saatinde değişikliğe gittiğini duyurdu. Sınava girecek memur adaylarının bu değişikliğe dikkat etmeleri son derece önemlidir.

KPSS Ortaöğretim Sınavı Başlama Saati

KPSS 2016 yılı ortaöğretim sınavı daha önceden 09:30 olarak belirlenmiş ancak daha sonra bazı nedenlerden dolayı 10:00 olarak revize edilmiştir.

ÖSYM bu yıl KPSS sınavının giriş saatinde değişikliğe gittiğini duyurdu . Sınava girecek memur adaylarının bu değişikliğe dikkat etmeleri son derece önemlidir.

KPSS Ortaöğretim Sınavı Hakkında Bilgi

Bu yıl düzenlenecek olan KPSS 2016 yılı ortaöğretim sınavında  tüm soruların toplam cevaplanma süresi 120 dakika olacaktır. Adayların TC kimlik numarasını gösteren kimlikleri, sınava giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Sınav giriş belgesi ÖSYM nin resmi internet sitesinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile girecekleri portaldan almaları gerekmektedir. Bu belgede adayın hangi okulda hangi sınıfta hangi sırada oturacağı gibi önemli bilgiler yer almaktadır.

Sınav süresi 20 dakika olup ilk 90 dakikada ve son 15 dakikada salondan ayrılınması yasaktır. Adaylara genel kültür ve yetenek bölümlerine yönelik 120 adet soru sorulacaktır.

Bu yıl katılımın oldukça fazla olması beklenmektedir. 

Son Güncelleme: 20.11.2016 00:28
Yorumlar

Google+'da Paylaş