13 Kasım 2016 Pazar 20:27
2016 KYK Burs Sonuçları Sorgula!

2016 KYK burs başvurusunda bulunan binlerce öğrenciye üniversite hayatları için can damarı olan 2016 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu burs başvuru sonuçları hakkında açıklama yaptı.

Üniversite sınavını kazanan öğrenciler 2016 KYK burs ve kredi başvurusunun sona ermesinin ardından heyecanlı bekleyişlerini devam ederken ne zaman açıklanacak .Sorusunun cevabı gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Sinan Aksu’dan gelen son dakika açıklaması ile verildi. Aksu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada KYK sonuçlarının açıklanması ile ilgili olarak, “Dikey Geçiş Sınavı ve kapatılan üniversitelerdeki öğrencilerin geçişleri bittikten sonra sonuçların açıklanacağını” ifade etti. 

 KYK burs başvuruları Geçtiğimiz ay sona ermişti sonuçların açıklanması için bekleyen öğrenciler için yapılan açıklamada burs öğrenim kredisi sonuçlarının Kasım ayına girmeden açıklanacağı bildirildi. KYK Genel Müdürü Sinan Aksu dikey geçiş sınavı ve kapatılan üniversitedeki öğrencilerin geçişlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlarının açıklanacağını söyledi başvuruların bu yıl ince eleyip sık dokuduğunu açıklayan Sinan Aksu  E-Devlet üzerinden başvuru yaptığını ve bu süreç de öğrenciler doğru ve eksiksiz bilgi verdiyse, kurum en çok bu öğrencilere hak tanıyacağını dile getirirken eksik ya da hatalı bilgi veren öğrencilere bu hakkın tanınmayacağını ifade etti.

BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ

Daha önce, KYK Burs ücretleri olarak 330 lira alırken, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, ücretlerin yükseltileceği müjdesini verdi. 2016-2017 yılları arasında öğrencilerin alacağı burs ücretleri enflasyon zammı üstünde olarak 400 Türk Lirası.

Yorumlar

Google+'da Paylaş