21 Ekim 2016 Cuma 12:28
2016-2017 KYK Burs ve Kredi sonuçları ne zaman açıklanıyor?
Pek çok üniversite öğrencisi  2016 KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanacağı zamanı merakla bekliyor. Peki 2016 KYK Burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu ile ilgili ayrıntılı  bilgiler  haberimizde…12 Ekim 2016 tarihinde  burs başvuruları sona ermişti. Milyonlarca  üniversite öğrencisinin gözü kulağı KYK’dan gelecek açıklamaya çevrildi. Burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler sonuçları heyecanla beklemeye başladı.

2016 Burs ve kredi sonuçlarının  ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir bilgi yok. Lakin Kasım ayından önce burs ve kredi sonuçlarının açıklanacağı yönünde beklentiler var. Büyük ihtimalle sonuçlar 2 hafta içerinde açıklanabilir.Sonuçlar açıklandığı zaman htt:/sonuç.kyk.gov.tr/ internet adresinden öğrenilebilecek. T.C kimlik numaranız ile burs  mu   yoksa  kredi  mi almaya  hak kazandığınızı öğrenebileceksiniz.

Öğrenim kredisinden faydalanabilecek öğrenciler;

- Ön lisans öğrencileri,
- Lisans öğrencileri,
-Açık Öğretim öğrencilerinden sadece önceliğe sahip öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü vb.),
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yaptıran öğrenciler(intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez),
-Yüksek lisans(Master ve Doktora) öğrencileridir.

Burstan faydalanabilecek öğrenciler;

- Ön lisans öğrencileri,
- Lisans öğrencileri,
- Açık Öğretim öğrencilerinden sadece önceliğe sahip öğrenciler,( şehit çocuğu/kardeşi , gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

Bir öğrenci aynı anda hem burs hem   öğrenim kredisi alamaz.

- ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,
- Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan öğrenciler,
yararlanabilmektedirler.
 
Son Güncelleme: 21.10.2016 12:49
Yorumlar

Google+'da Paylaş