22 Ocak 2017 Pazar 12:33
15 Tatilde Öğrencilere Ödev Var mı?Ödev Verenler Suçlu mu?

Öğrenciler 15 tatil ile birlikte öğrenciler heyecanlı bir bekleyişe girdiler. 15 tatilde dinlenmek isteyen öğrenciler için ev ödevi verilecek mi merak konusu oldu. Bakan İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada öğrencilere ev ödevi verilmesi yerine kültürel ve sosyal faaliyetler de bulunmasının tavsiyesini yaptı.15 tatilde çocukların gelişimi için nasıl faaliyetlerde bulunulmalı.

Yarıyıl tatilinin yaklaşmasıyla birlikte aileler ve öğrenciler tatil planları yapıyorlar. Aileler çocukları ile birlikte onları rahatlatmak sosyal aktivitelerde bulunmak için planlar yaparken okul hayatından uzaklaşan çocukları oyunlar ve etkinlikler düzenliyorlar. Yarıyıl sömestr tatilinin yaklaşmasıyla birlikte öğrencilerin inlenmeye Arzu etmesinden dolayı ev ödevi istemedikleri görülüyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarda bu yıl 15 tatilde ev ödevi verilmeyeceğini onun yerine Kültür Sanat bilim ve sportif alanlarda değerlendirilerek gelişimlerinin sağlanacağını ekledi.

 Bakan Yılmaz çocuklarımızı yeterli düzeyde geliştirebilirsek aydınlık geleceklerinde bizleri beklediğini söyledi. Yarıyıl(Sömestr) tatilinde öğretmenlere seslenen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çocukların ev ödevi, test çözme, özet yazma gibi konularla ilgili ödev verilmemesini isteyerek bunun yerine ise çocukların kültür sanat seviyesini yükseltecek, kendisini daha iyi tanımasını sağlayacak bilimsel ve kültürel faaliyetlere katılmasını teşvik etmelerini söyledi. Öğrencilerin tarihi mekanları ve müzeleri ziyaret etmelerini isteyen Bakan toplumsal faaliyetlere katılarak ta yardımlaşma duygusunu kazanmalarını istedi.

Yorumlar

Google+'da Paylaş