21 Ekim 2016 Cuma 20:05
Venezuela'da Elektrik Kesintileri Morgları Vurdu
Geçtiğimiz haftalarda gazete manşetlerinde yer alan haberlere baktığımızda hapishanelerdeki mahkumların açlıktan öldüğü küvezde yatması gelen bebeklerin karton kutulara konduğu hakim ve savcıların maaş alamadığı ekonomik krizin esir aldığı ülkede hastane modlarından da cesetlerin patladığı haberi geldi .Tropikal sıcaklarında etkisiyle 2 gün boyunca yürüdükten sonra Patlayan bir ceset etrafa zehirli sıvılar ve gazlar saçtığı söyleniyor.
 
Venezuela'da ekonomik krizin etkisiyle sağlık sisteminde çöktüğü Morgan soğutma sisteminin çalışmadığı Morgan yakın odalarda bulunan bir kısım hastaların odalarının boşaltıldığı buna gerekçe olarak da leş kokularını olumsuz etkilediği söylendi .bir hastane çalışanı: "Burada ilk kez bir ceset patlamıyor. Eylül ayının ortalarından bu yana iki ceset patladı." açıklamasında bulundu. Bir zamanlar Venezuella'nın en iyi hastanesi olarak gösterilen Patricio de Alcalá Hastanesi'ne La Patilla adlı haber sitesinin kılık değiştirmiş muhabiri gizli kamerayla girdi.

Hastane koridorlarında hastaların bakımsız halde durduğunu, temel tıbbi malzemelerin eksik olduğunu ve havalandırma sisteminin yetersiz olduğunu kayıt altına aldı.Çok ağır bir ekonomik kriz yaşayan petrol zengini Venezuella'da gıda ve tıbbi malzemelerin temininde sıkıntılar yaşanırken, 30 milyon ülke insanının temel sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çektiği açıklandı.
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş