21 Ekim 2016 Cuma 21:02
İran Liderinden Türkiye'ye Üstü Örtülü Uyarı!
 Musul Harekatı ile ilgili Irak hariç herhangi bir ülkenin katılma hakkının olmadığını ifade eden Ali Ekber velayeti "Bazı ülkeler Irak yönetiminden izin almadan bu ülkeye askeri güç göndermiştir. Bu mesele uluslararası kurallara aykırıdır. Bu ülkeler gelecekte oradan miras talep etmek amacıyla böylesi bir girişimde bulunmuştur" diye konuştu.

İran'ın Musul Harekatı ile ilgili herhangi bir katılımı olmadığını söyleyen İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber velayeti  "İran asla bu konuya doğrudan müdahil olmamaktadır. İran'ın Musul konusunda Bağdat yönetimine verdiği destek, danışmanlık yardımıdır ve bunu da Irak'tan gelen talep üzerine yapmaktadır" dedi.

1981-1997 döneminde 16 yılı aşkın bir süre İran Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Ali Ekber Velayeti Musul harekâtına Irak hariç her hangi bir ülkenin katılma hakkının olmadığını savunurken “Bazı ülkeler Irak yönetiminden izin almadan bu ülkeye askeri güç göndermiştir. Bu mesele uluslararası kurallara aykırıdır. Bu ülkeler gelecekte oradan miras talep etmek amacıyla böylesi bir girişimde bulunmuştur” sözlerini kullandı.
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş