08 Kasım 2016 Salı 13:09
Clinton'un Yardımıcısı Terörist Fetö'yü Selamlamış

Clinton’ın yardımcısı Tim Kaine’ınFETÖ’yu  selamladığı ortaya çıktı.Demokrat parti başkan adayı Hilary Clinton’ın yardımcısı Tim Kaine ‘ınFETÖ’nün ABD’deki kuruluşlarından olan Rumi Forum’a kutlama mektubu gönderdiği öğrenildi.15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye ABD’den FETÖ’nün elebaşı Gülen’in iade edilmesini talep etmişti. 

ABD’nin darbe girişimi sonrası takınmış olduğu tavır büyük tartışmalara  yol açmıştı. Fethullah  Gülen’in iadesi ile ilgili ABD’nin atacağı adım   merak edilirken, ülkede başkanlık  seçimleri öncesinde  ilginç bir olay ortaya çıktı.

ABD’de 8 kasımda gerçekleştirilecek seçimlerde Demokrat partinin başkan adayı Clinton’ın seçilmesi durumunda başkan yardımcılığını üstlenecek olan Virginia Senatörü Kaine’in,FETÖ’nün ABD’deki önemli kuruluşlarından bir tanesine kutlama mesajı gönderdiği    ortaya çıktı.

Tim Kaine ’in Rum Forum’a  20 Ekim de gönderdiği  mektupta;“Sizi selamlamaktan memnuniyet duyuyorum ve Yıllık Barış ve Diyalog Yemeği için Rumi Forum'u kutluyorum" ifadeleri yer alıyor.ABD’deki başkanlık seçimleri öncesinde ilginç bir gelişme yaşandı .Başkan adayı Clinton’un yardımcısı Virginia Senatörü Tim Kaine’inFETÖ’nün ABD’deki önemli lobi merkezlerinden birine mektup gönderdiği belirtildi.

Başkan adayı Clinton’un seçilmesi halinde yardımcısı olacak Tim Kaine’inFETÖ’nün ABD’deki en önemli kurumlarından birine mektup göndermesi bir  gerçeği ortaya çıkardı . Tim Kaine’in daha önce de  FETÖ’nün birçok etkinliğinde bulunduğu öğrenildi.FETÖ’nün Demokrat parti adayı Hilary Clinton’a seçim kampanyasında destek verdiği iddia edilmişti.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş