01 Kasım 2016 Salı 13:38
Belçikalı IŞID'ci Ülkeme Yollamayın Diye Yalvardı

Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalanan as uyruklu IŞİD terör örgütü üyesi 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele şubesi ekipleri Belçika'da hayatını sürdüren Bateoui'yi,IŞİD terör örgütüne Eylem yapmak için geldiği Bursa'da yakalayarak gözaltına aldı eröristin cep telefonu incelemeleri sonucunda IŞİD propagandası içeren görüntüler ortaya çıktı.

Bursa ikinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde terör örgütü olmak suçundan yargılanan kendisi hakkında dava açılan Fas uyruklu şahsın ilk duruşmada tercüman aracılığı ile yaptığı savunma bakıldığında kendisine yöneltilen suçları kabul etmediği görüldü .

 Bateoui, Bursa'ya, eşinin, internetten İslami içerikli bir siteden yazıştığı kadın arkadaşının eşi olan M.S. ile tanışmak için geldiğini, onunla konuştuktan sonra bu kentte boks salonu kurmaya karar verdiğini söyledi. Bateoui, cep telefonundaki bulunan IŞİD ile ilgili görüntüler için, "Bunları izleyip hemen sildim. Çünkü Belçika'da bu örgüte ve Müslümanlara iyi gözle bakmıyorlar" dedi.

Fas'a iade edilmemesi için mahkeme heyetine yalvaran Bateoui, "Fas'a göndereceğinize bana 100 yıl ceza verin razıyım. Aksi halde kendimi öldürürüm. Türkiye'ye sığınmayı talebi ediyorum" dedi.

IŞİD militanı yargılandığı mahkeme de karar duruşmasında tercüman aracılığı ile savunmasını yaptı savunması esnasında beni pasa göndermeyin vereceğiniz kararlara saygılıyım dedi mahkeme örgütü terörist hakkında  'Terör örgüt üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay, 'Terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan 2.5 yıl olmak üzere toplam 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

Son Güncelleme: 01.11.2016 13:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş